DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ziyaretçiler Sanatsal Beceri ve Mesleki Eğitimin Buluştuğu Etkinliğe Tam Not Verdi

Ziyaretçiler Sanatsal Beceri ve Mesleki Eğitimin Buluştuğu Etkinliğe Tam Not Verdi

Merkezefendi Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu Ortaokulu'nun ev sahipliğinde Mesleki Eğitim Tanıtım Fuarı ve Resim Sergisi ziyaretçilerini ağırladı.

Açılışa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından yaptığı değerlendirmede; "Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu Ortaokulumuz, birbirinden değerli iki önemli çalışmanın ev sahipliğini yapıyor.

Öğretmenlerimizin rehberliğinde öğrencilerimizin sanata olan ilgilerini artırmak, hobi ve yeteneklerini geliştirmek amacıyla hazırlanan resim sergisi ile geleceğimiz olarak gördüğümüz gençlerimizin doğru zamanda doğru alana yönlendirilmelerini sağlayacak Meslek Liseleri Tanıtım Fuarı'nı katılımcılarla buluşturuyoruz.

Sanata ilgi duyan ve mesleğinde lider bireyler yetiştirmek için Denizli olarak tüm eğitim kadromuzla beraber yoğun bir gayret içerisindeyiz. Hem mesleki eğitim anlamında hem sosyal ve kültürel gelişim anlamında gençlerimize güvenimiz tam.

Mesleki Eğitim bu memleketin geleceğidir. Öğrencilerimiz ilgi, yetenek ve hedefleri doğrultusunda öğretmenlerimiz tarafından doğru şekilde yürütülen bir rehberlik süreci sonucunda hayatlarında mutlu ve huzurlu bireyler olacaklardır.

Rehber öğretmenlerimizin alanlarında almış oldukları yoğun eğitimler sayesinde hem öğrencilerimizin hem de velilerimizin mesleki eğitim hakkında merak ettikleri konular kolaylıkla cevap buluyor. Mesleki eğitim veren okullarımız ve mesleki eğitim merkezleri öğrencilerimizi bekliyor." dedi.

Denizli'de mesleki eğitim veren okullardan altısının stant kurduğu fuarda,

Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi; kokteyl sunumu, farklı tekniklerde yemek sunumu- flambe,

Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; bilgisayarda kullanılan muhasebe programlarının tanıtımı,

Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; sağlık ve adalet alanının tanıtımı ve öğrencilerin tansiyon ölçümü,

İş Adamları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; proje sunumu, broşür dağıtımı,

Servergazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; atölyelerinde üretilen ürünlerin sunumu,

Özel Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji (DOSTEK); otomasyon, elektrik ve makine bölümlerinin iş birliği ile hazırlanan robot ve teknik ürünlerin gösterimi gibi birçok alanda ziyaretçilere ayrıntılı bilgilendirmelerde bulundu.

07-06-202207-06-202207-06-202207-06-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.