DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nisan - Mayıs Dönemi Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP) Toplantısı Yapıldı

Nisan - Mayıs Dönemi Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP) Toplantısı Yapıldı

2021 ? 2022 Eğitim Öğretim yılı Nisan - Mayıs dönemi Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP) toplantısı Merkezefendi ilçesi Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya ilimiz ilçeleri İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Liselerinde görev yapmakta olan Okul Müdürü, Müdür Başyardımcısı ve Müdür Yardımcılarından oluşan 71 kişi katıldı.

Toplantı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonunda yer alan öğretmen ve okul yöneticilerin mesleki gelişimleri yeniden yapılandırılması bağlamında "İmam Hatip Okullarının Misyon, Vizyon Hedef ve Eylemleri" konulu seminer verildi.

Ayrıca; toplantıda "Maliye, Finans, bütçeleme, harcama kalemleri, harcama iş ve işlemleri" konu başlıkları ile katılanlara bilgilendirmeler yapıldı.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Aydınlı "Konuşan idareciden ziyade dinlenen idareciye ihtiyaç olduğunu, öğrencilere rol model öğretmen ve idarecilerin öğrencilerin hayatlarına dokunduğunu, ahlak ve maneviyatın önemini öğrencilere hissettirecek adımların atılmasının önemini, idarecilikteki misyon ve vizyonun öğrencilere direk aksettiğini ve kendisinin yetişmesinde rol model olan şahsiyetlerden örnekler vererek konuşmasını tamamladı.

Toplantı sonunda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Kayayurt, Prof. Dr. Osman Aydınlı'ya verdikleri anlamlı bilgilerden dolayı teşekkür ederek günün anısına hediye takdiminde bulundu.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.