DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı Yapıldı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya 19 ilçe milli eğitim müdürü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı.

2021-2022 eğitim-öğretim yılının değerlendirildiği toplantıda, yaz dönemi yapılacak çalışmalar ile 2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmalarına yer verildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgında 6 Eylül 2021'de başlayan yüz yüze eğitim-öğretim döneminin başarılı bir şekilde kesintisiz olarak tamamlandığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında "LGS' de Denizli olarak 3 öğrencimiz 500 tam puan alarak birinci oldular. Öğrencilerimizin hem LGS hem de YKS süreçlerinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için tercih işlemleri konusunda rehberlik çalışmalarımız sürmekte ve her ilçemizde Tercih Danışmanlık Büroları öğrenci ve velilerimizin hizmetine açılmıştır. İlimizdeki eğitim yöneticileri bu büroları sıklıkla ziyaret edecekler.

Öte yandan; Bakanlığımızın meslek liselerinde gerçekleştirdiği dönüşümle beraber mesleki eğitimin kazandığı bir başka soluk da tarım meslek liseleri ve meslek liseleri bünyesinde yer alan tarım alanları oldu. Sarayköy İlçemizdeki meslek lisemizde bulunan tarım alanında öğrenim gören öğrencilerimiz tarım sektöründe kalifiye eleman olmaları için yetiştiriliyorlar.

Mesleki Eğitim Merkezlerine kayıtlı öğrenci sayılarını kısa bir zaman dilimi içerisinde %100 oranında artırdık. Bu artışın hız kesmeden devam edeceğini öngörüyor ve bunun için gayret gösteriyoruz.

Denizli eğitimine kazandırdığımız yeniliklerden biri de hayırseverimizin katkısıyla eğitim öğretim faaliyetine başlayan Hatipzade Veli Başer Fen ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi'dir. Yeni nesle 21. yy becerilerinin kazandırılması açısından önemli bir adım olan bu okulumuz Ege Bölgesi'nde tek ve Türkiye'de 4. Fen ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ayrıca; Bakanlığımızın eğitim politikaları çerçevesinde ilimizin en uzak noktasından en merkezi yerleşim birimlerinde yer alan eğitim kurumlarımızın tamamı adeta bir cazibe merkezi haline geliyor. Yaz boyunca açılacak Destekleme Yetiştirme Kursları, Bilim ve Sanat Merkezlerimizde açılan kurslar, Matematik ve İngilizce yaz okulları ile yaz dönemi boyunca öğrencilerimiz hem eğitici hem öğretici hem de eğlenceli kurslarımıza kayıt yaptırarak bu dönemi verimli bir şekilde geçirebilecekler.

Hayat boyu öğrenme kapsamında Halk Eğitimi Merkezlerimizde açtığımız yetişkinlere yönelik kurslar da devam ediyor. Her geçen gün ulaştığımız yetişkin kursiyer sayımız hızla artıyor.

Denizli'miz; akademik anlamda ülke çapında aldığı başarılar, eğitim öğretimin her kademesinde katıldığı yarışma ve festivallerde sergilemiş olduğu üstün gayretlerle başarı kültürüne sahip olan bir şehir unvanını elinde bulundurmaktadır. Bu şehirde, eğitimin tüm paydaşlarıyla kenetlenerek gösterilen ilim irfan arzusu ve gayreti aynı heyecanla devam edecektir." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin açıklamaları sonrası il milli eğitim müdürlüğü yöneticileri tarafından değişen mevzuatlar ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.