DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli'de Meslek Liselerinde Tarım Seferberliği Sarayköy'den Başlayacak

Denizli'de Meslek Liselerinde Tarım Seferberliği Sarayköy'den Başlayacak

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanarak yürürlüğe giren "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" ile meslek liseleri tarım alanı bölümleri sektörün nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak, tarım sektöründe bilimsel ve profesyonel bakış açıları oluşturma adına büyük güç elde edecek.

İş birliği protokolü kapsamında İlimizde Tarım Alanı ile eğitim-öğretimine devam eden Sarayköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin etkinliğinin artırılarak bulunduğu bölge ve çevre bölgelerde daha aktif hale gelmesi adına Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, İl Tarım Orman Müdürü Şakir Çınar ve beraberindeki teknik ekip ile Sarayköy İlçesine ziyarette bulunuldu.

Ziyaret kapsamında Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve Tarım İl Müdürü Şakir Çınar'ın ilk durağı Sarayköy Belediyesi oldu. Burada Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ile bir araya gelerek Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar protokolün içeriği ve Sarayköy ilçesinde yapılabilecek çalışmalar hakkında bilgi alış-verişinde bulundular.

Görüşme sonunda Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Sarayköy Belediyesi arasında karşılıklı imzalanan protokolle Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş protokol kapsamında belediye olarak mesleki eğitimin tarım alanına her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar ve beraberindeki teknik ekibin Sarayköy ziyaretinde ikinci durağı Sarayköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve okul bahçesinde bulunan tarım alanı uygulama serası oldu. Okulu ve serayı gezen heyet yapılacak çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Sarayköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yaptığı açıklamalarda "Bakanlığımız ile Tarım ve Orman Bakanlığımız arasında yapılan protokol kapsamında tarım alanlarının geliştirilmesi ve tarıma olan ilgi alakanın artırılması noktasında ilimizde de Sarayköy MTAL'in serasındayız. İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ile birlikte ortak mutabakat doğrultusunda çalışmalarımızı yapacağız. Seramızla tarımsal üretime katkı sağlayacak sektörün ihtiyaç duyduğu elemanları yetiştirme ile ilgili güçlü bir başlangıç yapacağız. Bize destek veren Sarayköy Belediye Başkanımız ile İl Tarım ve Orman Müdürümüze çok çok teşekkür ediyorum" dedi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar konuşmasında "Denizli ilimizde Menderes'in can verdiği Sarayköy ovasından Denizli tarafına yeni fidanlar yetiştirmek umudundayız. İnşallah sonucunda daha başarılı ve daha iyi bir eğitim dönemi geçirerek, teknik elemanlarımızı tarım hizmetine sunmak için çaba ve gayret göstereceğiz" dedi.

 

Sarayköy ilçe ziyaretinin son durağı tarım alanı uygulama sahası yapılması planlanan Sarayköy İlçesi Gerali Mahallesindeki kapalı olan ilkokul olurken; uygulama serası ve yapılması planlanan uygulama sahası ile ilgili İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerince incelemeler yapıldı. 

 

06-07-202206-07-202206-07-202206-07-202206-07-202206-07-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.