DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Açılışı ve İlköğretim Haftası Kutlama Töreni

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Açılışı ve İlköğretim Haftası Kutlama Töreni

İlimizde 2022-2023 eğitim-öğretim yılı açılışı ve İlköğretim Haftası Kutlama programı MEB Genel Müdürü Umut Gür, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrencilerin Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.

Pamukkale Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu'nda gerçekleştirilen 2022-2023 Eğitim- Öğretim Yılı Açılışı ve İlköğretim Haftası Kutlama törenine; Denizli Vali Vekili Dr. Adem Uslu, MEB İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören, öğrencilerin şiirleri ile devam etti.  Okul öğrencilerinden oluşan Halk Oyunları ekibinin sergilediği halk oyunları gösterisi büyük bir ilgi ile izlendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında "Sayın Valim, Sayın Genel Müdürüm, protokolün değerli üyeleri, kıymetli mesai arkadaşlarım, değerli veliler, sevgili öğrenciler, 

Bugün yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı bizlere ve milletimize hayırlı olsun.

Her şeyden önce biz öğretmenler filizlerin çiçeğe, ağaca, ormana dönüşmesi için çabalayan, öğrencilerimizin nefes alıp verdikleri atmosferi mutlulukla dolduran ve onlara kol kanat geren eğitim sevdalılarıyız. Bizler her davranışımızın çocuklarımızın yüreklerine ve zihinlerine bir tohum olarak düştüğünün bilinciyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Yarınlarımızın büyükleri öğrencilerimizi, çağımızın en yüksek imkânlarıyla donatmanın gayreti içindeyiz.

 

Bizler, daima hem akademik hem de sosyal yönlerini tamamlamış başarılı bireyler yetiştirmek için canla başla çalışmaktayız. İç ve dış paydaşlarımızın desteğini alarak yaptığımız tüm çalışmalarda, tesadüflere yer vermediğimizi belirtmek isterim. İdarecilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte daima takım ruhuyla hareket etmekteyiz. Eğitimde bilimsel ve pedagojik yöntemleri inceleyerek kendimizi geliştirmekte, öğrencilerimizin başarılarını daha fazla artırmanın yollarını araştırmaktayız. Nitekim özellikle ülkemizde son on yılda eğitimde başarı istatistiklerine bakıldığında Denizli'nin, eğitim-öğretim alanında ilk üç sıralarda yer aldığını görmek mümkündür. Bu başarıda bizim ve öğrencilerimiz kadar değerli velilerimizin de özverili desteklerinin önem arz ettiğini belirtmek gerekir. Bizlere ve çocuklarımıza verdikleri katkılar için tüm velilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı'nın sembolik bir değeri de bulunmaktadır. Bu eğitim-öğretim yılında cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutlayacağız. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında tüm şehirlerimizde olduğu gibi Denizli'mizde de eğitim-öğretim çalışmalarının öğrencilerimize yeni inançlar ve yeni ufuklar kazandıracağına olan inancım tamdır. Unutmayınız ki inancı ve ufku olmayan bir insanın geleceği de olmaz.

 

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın büyük önem verdiği okul öncesi eğitim, mesleki eğitim ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerinin kapsamlı bir şekilde desteklenmesi konularında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu üç konunun gelecek nesillerimiz için ne kadar önem arz ettiğinin bilinciyle hareket etmekteyiz. Bakanlığımızca her yerde matematik anlayışıyla hazırlanan matematik seferberliğinde Denizli olarak gerçekleştirdiğimiz proje ve iyi uygulamalarla yer almanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bakanlığımızın bir başka önemli projesi olan köy yaşam merkezleri ile ilgili olarak da ilimizde yeni köy yaşam merkezlerini hayata geçirmek için canla başla çalışmaktayız.

 

Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında yeni ufuklara giden yolda meslektaşlarım, öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte yürümekten büyük kıvanç duymaktayım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yolunda yürüyen bir yolcunun yalnız ufku görmesi kâfi değildir." veciz sözüyle konuşmamı bitirirken 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının bizlere ufkun ötesini gösteren bir eğitim-öğretim yılı olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım" dedi.

 

MEB İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür konuşmasında "Son bir yılda, Bakanlık olarak özellikle eğitimde fırsat eşitliğini sağlama konusunda büyük adımlar attık. Geçtiğimiz bir yıldan bu yana 1500 anaokulu, 10.000 anasınıfı açtık. 1325 tanesi geri dönüşüm kütüphanesi olmak üzere okullarımızda 47.600 adet kütüphane kurduk. Bu kütüphanelerimizde şu ana kadar 75 milyon kitap sayısına ulaştık ve yılsonuna kadar bu sayıyı 100 milyon kitap sayısına çıkartacağız.

 

Temel eğitim okullarımıza artık doğrudan bütçe gönderiyoruz ve 3.75 milyar liralık bir paylaşım yaptık.

 

Okullarımıza 523 bin etkileşimli tahta kazandırdık ve her ilçemize çevre dostu en az bir okul kazandırdık.

 

Eğitim adına yaptığımız oldukça yoğun bir çalışmanın ardından buradaki coşkuyu, mutluluğu görünce; insan tüm bu yoğunluk ve yorgunluğa değdiğini düşünüyor. Daha da fazlasını yapmaya devam edeceğiz. Sayın Bakanımız, gittiğimiz illerde veli ve öğretmenlerimize selamlarını iletmemizi istedi. Ben de bir Denizlili ve burada okuyup mezun olmuş biri olarak bizlerin göğsünü kabarttığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Yeni eğitim öğretim yılımızın hepimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyor sevgili çocuklarımıza da iyi dersler diliyorum" dedi.

 

Denizli Vali Vekili Dr. Adem Uslu konuşmasında "2022-2023 eğitim öğretim yılının ve ilköğretim haftasının açılış programı vesilesiyle sizlerle birlikte olmaktan duymuş olduğum mutluluğu ve memnuniyeti ifade ediyor; sizleri saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Eğitimin her kademesindeki kıymetli öğrencilerimizin ayrı ayrı heyecanlar yaşadığını görüyorum. Allah öğrencilerimizin yaşadıkları bu güzel heyecanı, eğitim öğretim noktasındaki gayretlerini hiç eksiltmesin ve 2022-2023 eğitim öğretim yılımız tüm eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

 

Protokol konuşmaları sonrası ilk ders zilini Denizli Vali Vekili Dr. Adem Uslu, MEB İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici çaldı. İlk ders zilinin çalması ile birlikte öğrenciler okula Türk Bayrağımızın altında geçerek girdi.

 

Denizli Vali Vekili Dr. Adem Uslu, MEB İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici protokolle birlikte sınıfları gezerek öğrenci ve öğretmenlerin 2022-2023 eğitim-öğretim yılı ile İlköğretim Haftasını kutladılar.

12-09-202212-09-202212-09-202212-09-202212-09-202212-09-202212-09-202212-09-202212-09-202212-09-2022


Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.