DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli'nin Eğitimde Marka Şehir Haline Gelmesinde Öğretmenlerimizin Büyük Bir Payı Var

Denizli'nin Eğitimde Marka Şehir Haline Gelmesinde Öğretmenlerimizin Büyük Bir Payı Var

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, il milli eğitim müdürlüğü yöneticileri ve ilçe milli eğitim müdürleri ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında "Bakanlığımızın eğitim politikaları doğrultusunda ilimizde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.  Çocuklarımızın çok daha güzel ortamlarda eğitim almaları, öğretmenlerin daha huzurlu ortamlarda eğitim vermeleri ve okul yönetimlerinin daha güvenli, sağlıklı ortamlarda çalışabilmeleri için hassasiyetle çalışıyoruz.

2021-2022 eğitim-öğretim yılı yaz tatili döneminde okullarımızda başlayan onarım çalışmalarını tamamladık. Böylelikle geleceğimiz çocuklarımız ve öğretmenlerimiz daha güvenli daha modern binalarda 2022-2023 yılı eğitim-öğretimine devam ediyorlar.

Okul öncesinden üniversiteye tüm kademelerde matematik beceri ve yeterliklerini artırmak, öğrencilerin eğlenerek öğrenmelerini, öğretmenlerin ise bu alandaki mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla bakanlığımızca başlatılan Matematik Seferberliği kapsamında Matematik Dijital Eğitim Platformu (matematik.eba.gov.tr) kurularak tüm öğrenci, öğretmenler ve velilerin erişimine açıldı. Altı ana başlıktan oluşan platformun Hayat ve Matematik bölümü "İlginç Matematik", "Doğa ve Yaşamda Matematik" ile "Matematik İspatları" başlıklarından; diğer ana başlıkları ise "Tarihsel Gelişim", "Oyunlar", "Konular", "Matematik Materyalleri" ve "Duyurular" bölümünden oluşuyor" dedi.

Bakanımız Mahmut Özer'in de vurguladığı gibi eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle hareket ettiklerini, bu kapsamda pek çok çalışma yürüttüklerini belirten Müdür Ekici: Bakanlığımızca başlatılan Köy Yaşam Merkezleri projesi kapsamında ilimizde köylerimizde kapalı bulunan okullarımız hayat bulmaya başladı. Öncelikli hedefimiz her ilçemizde en az iki köy yaşam merkezi oluşturmak ve sonrasında bu sayıları artırmaktır.  Köy Yaşam Merkezleri; yetişkinlerin, anne babaların, anneannelerin, babaannelerin, dedelerin küçük çocuklarımızla bir arada oldukları sosyal bir ortam, bir birliktelik, bir arada öğrenme ve paylaşma ortamı oldu.

Denizli olarak yalnızca akademik başarıya yönelik değil aynı zamanda sosyal ve kültürel aktivitelere katılım, ulusal ve uluslararası çapta projelerde öğrencilerimizin yer alması konularında öğretmenlerimizin attıkları cesaret verici adımların Denizli'nin eğitimde marka şehir haline gelmesinde büyük bir payı var" dedi.

Toplantının devamında eğitim projeleri değerlendirilerek mevzuatlar doğrultusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirilmeler yapıldı.  

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.