DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taslak Ders Kitabı ve Eğitim Aracı İnceleme Semineri Yapıldı

Taslak Ders Kitabı ve Eğitim Aracı İnceleme Semineri Yapıldı

Bakanlığımız Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen "Taslak Ders Kitabı ve Eğitim Aracı İnceleme Semineri" Servergazi İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda yapılan açılış? töreni ile başladı.

Açılış törenine Denizli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şener Bayram, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Yusuf Çidem, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Murat Gönüldenk, Eğitim Yöneticisi Ömer Polat, Eğitim Görevlileri Dr. Murat Ayar ve Caner Çatak ve öğretmenler katıldı.

Ders Kitabı İnceleme Semineri açılış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şener Bayram "Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına iyi bir seminer süreci olmasını diliyorum. Bakanlığımız Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Yusuf Çidem, Eğitim Yöneticisi Ömer Polat, Eğitim Görevlileri Dr. Murat Ayar ve Caner Çatak'a da ilimize hoş geldiniz diyorum" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sayın Yusuf Çidem konuşmasında "Bakanlık olarak bu seminere büyük önem veriyoruz. Eğitim öğretimde öğrenci ve öğretmenlerin yol arkadaşı olan ders kitaplarının kaliteli bir şekilde yazılması adına bakanlık olarak öğretmenlerimizle birlikte büyük yol kat ettik. Şuanda çeşitli illerde oluşturduğumuz kitap yazım komisyonlarımızla öğretmenlerimiz ders kitaplarını hazırlıyorlar. Bakanlık olarak ders kitaplarının daha nitelikli ve daha kaliteli hale getirilmesi ile ilgili çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Son 20 yıldır ücretsiz ders kitapları öğrencilerimiz okullarına başladıkları ilk gün sıralarında oluyor. Bu yıl yaklaşık 281 milyon adet ders kitabı ve yardımcı ders kitabı için bakanlığımız bütçesinden 5.5 milyar harcandı. Ders kitabının yazarı, hazırlayıcısı ve inceleme komisyonları var. Tüm bu süreçlerin daha da ileri gitmesi için panelist olmaya hak kazanan öğretmenlerimizle çalışmalar yapıyoruz." dedi.

Seminerin devamında Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Ders Kitapları ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığı Eğitim Yöneticisi Ömer Polat, Eğitim Görevlileri Dr. Murat Ayar ve Caner Çatak içeriklerle ilgili seminere katılan 366 öğretmene sunumlarını yaptılar.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.