DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Saygıdeğer meslektaşlarım, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimiz.

Cumhuriyet'imizin kurucusu ve millî mücadelemizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 84'üncü yılında rahmet, şükran ve saygıyla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; mücadeleci kişiliği, askeri yeteneği ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının en önemli liderlerinden biri olmuştur. Onun bu üstün nitelikleri tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek teşkil etmiştir. En büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de daima payidar kalacaktır.

Milletçe, onun işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmanın kıvancını yüreğimizde taşımaktayız. Şüphesiz bu eşsiz kıvancı, sonsuza kadar yaşatmak için azimle ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Azim ve kararlılığımız sayesinde millî birlik ve sosyal dayanışma ruhumuz sonsuzluğa ulaşmış olacaktır. Bizler birbirimize kenetlenerek birlik, bütünlük ve beraberlik meşalemizi ebediyete ulaştıracağız.

En büyük emanetimiz, hiç şüphesiz Türkiye Cumhuriyeti'dir. Atatürk; "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." özdeyişiyle milletimizin azim, kararlılık ve cesaretine olan inancını ortaya koymuştur. Bizler, bayrağımızı aynı inanç, aynı şuur ve aynı imanla vatan toprağımızda dalgalandıracağız. Çalışmaktan asla ödün vermeden ülkemizi, çok daha müreffeh bir devlet hâline getireceğiz. Bunun için Cumhuriyet'imizi bütün değerleriyle yaşatıp, geliştirip gelecek nesillere devredeceğiz.

Atatürk'ü anlamak demek; onun ilke ve inkılaplarının aydınlattığı yolda kararlılıkla yürümek demektir. Atatürk'ün fikirlerine sahip çıkarak bağımsızlığımıza ve bölünmez bütünlüğümüze sahip çıkmış olacağız.  Onun fikirlerinden ve eserlerinden feyiz alarak barış, huzur ve refah içinde varlığımızı sürdüreceğiz.

İstiklâl savaşımızın eşsiz kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, daima milletimizin gönlünde yaşayacaktır. Omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları, şehit ve gazilerimiz hiç bir zaman unutulmayacaktır. Milletçe atacağımız dev adımlarla ülkemizin kalkınma ve gelişme hamlesini hızla sürdürecek, Atatürk'ün fikir ve ideallerini yarınlara taşıyacağız. 

Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikal eden, vatanını canından aziz bilen şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyor, aramızdan ayrılışının 84'üncü yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü en içten duygularımla anıyorum.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.