DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler ve Özel Gereksinimli Öğrenci Velileri TÜBİTAK Projesinde Bir Araya Geldiler

Öğretmenler ve Özel Gereksinimli Öğrenci Velileri TÜBİTAK Projesinde Bir Araya Geldiler

TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında Kanıt Temelli Uygulamalar ile Kaynaştırma Eğitimi uygulaması Denizli 80. Yıl Öğretmenevi'nde 14-18 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destek Programı ile kaynaştırma öğrencilerinin okul hayatlarında yaşadıkları sorunları azaltılmak ve öz yeteneklerini ortaya çıkarmak amaçlanıyor.

2 dönem olarak planlanan projenin ilk hedef kitlesini; Türkiye'nin farklı bölgelerinde resmi okullarda görev yapan 30 ortaokul branş öğretmeni, ikinci hedef kitlesini ise; Denizli'de ikamet eden ve ortaokulda kaynaştırma eğitimine devam eden özel gereksinimli öğrencisi olan 20 veli oluşturmaktadır.

Programın kapanış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Denizli uzun yıllardır okul öncesi okullaşma ve okul öncesi eğitim açısından sıkıntısı bulunmayan bir şehirdir. Bunun da ötesinde; özel eğitim anlamında da her tür ve kademede okula sahip olmamız,  veli ve özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerimize sunduğumuz hizmet anlamında çevre illerimiz de dâhil olmak üzere çok kapsamlı bir hizmet veriyoruz. Çocuklarımızı hayata dâhil etme bizim ilk görevlerimizden. Duruma daha bütüncül bir açıdan baktığımızda, kaynaştırmayı sistemin içerisinde çözmeye gayret ediyoruz.

Değerli akademisyenlerimize ve kıymetli katılımcılara burada oldukları için çok teşekkür ediyorum." dedi.

Proje kapsamında hafta boyu alanında uzman eğitimciler tarafından interaktif eğitim yöntemleri ile hedef kitlelere kaynaştırma eğitimi ile genel bir bilgilendirme ve kanıt temelli uygulama raporlarında yer alan bilimsel dayanaklı özgün yöntemlerden olan Orff-Schulwerk Elementer Müzik Hareket Yaklaşımı, Senaryo Temelli Eğitim, Teknoloji Destekli Öğretim ve Müdahaleler ile ilgili çalışmalar yapılmıştır.

Program; tüm katılımcı ve eğitmenlerin sertifikalarını İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'den almalarının ardından sona erdi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.