DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Şehit Öğretmenleri Anma, Fotoğraf ve Resim Sergisi

24 Kasım Öğretmenler Günü Şehit Öğretmenleri Anma, Fotoğraf ve Resim Sergisi

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlik serisinin ilki olan "24 Kasım Öğretmenler Günü Şehit Öğretmenleri Anma, Fotoğraf ve Resim Sergisi'nin açılışı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Fuaye Alanında gerçekleştirildi.

Açılışa; İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, eğitim yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Serginin anlam ve önemine dair yaptığı konuşmada, Müdür Ekici; "Öğretmenlik; geleceği inşa eden, en ideali ve güzeli oluşturmaya çalışan kutsal bir meslektir. Bugünlere gelmemizde bizlere emek veren tüm öğretmenlerimize saygı, sevgi ve hürmetlerimizi sunuyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılının önümüzü aydınlattığı bu öğretmenler gününde de her zaman olduğu gibi öğretmenlerimiz bizim için çok kıymetliler. Dinimizde de kültürümüzde de öğretmenliğin önemi hep ayrı ve özel olmuştur.

Fedakâr öğretmenlerimizin saçtıkları ışık sayesinde ilimiz, eğitimde çok başarılı seviyelere gelmiştir. Bu hepimize gurur veren başarılar da öğretmenlerimizin omuzlarında yükselmektedir.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hafta boyunca bu anlamlı güne özel etkinlikler yapacağız. Bu etkinliklerin ilki de şehit öğretmenlerimizin fotoğraflarından oluşan sergimizdir.

Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu güne kadar öğretmenlik mesleğine gönül vermiş, emek harcamış tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canıgönülden kutluyorum." dedi.

Ekici'nin konuşmasının ardından, "Işığımsın Öğretmenim" temalı öğrenci yarışmalarında resim alanında dereceye giren ilkokul öğrencileri, şiir alanında dereceye giren ortaokul öğrencileri ve kompozisyon alanında dereceye giren lise öğrenciler, ödüllerini, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'den aldılar.

Programın devamında İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici açılış kurdelesini öğrencilerle birlikte keserek sergiyi gezdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Şehit Öğretmenleri Anma, Fotoğraf ve Resim Sergisi'nde, öğrencilerimizin eserlerinin yanı sıra; 20 öğretmenin objektifine yansıyan fotoğraflar ve kutsal öğretmenlik mesleklerini yerine getirirken şehit düşen 9 öğretmenimizin fotoğrafları da yer alıyor. Sergi; Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Fuaye Alanı'nda hafta boyu ziyaretçilerini bekliyor olacak.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.