DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mutlu Aile Mutlu Çocuk

Mutlu Aile Mutlu Çocuk

Milli Eğitim Bakanlığınca uygulamaya konulan Aile Okulu Projesi ile eğitimin en önemli paydaşı olan velilerimizi farklı eğitimlerle çok yönlü destekleyerek aile içi iletişimin güçlenmesine katkı sağlıyoruz.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Merkezefendi İlçesi Necla-Ergun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen Aile Okulu Projesi kapsamında yapılan eğitimlerde velilerle bir araya geldi.

Aile Okulu Projesi eğitimleri hakkında açıklamalarda bulunan Müdür Ekici "Aile okulu eğitimleri, ebeveynlere çocuklarının evde öğrenim ve gelişimlerini desteklemek için ihtiyaç duydukları araç ve bilgileri sağlamak üzere tasarlanmış eğitim programları veya atölye çalışmalarıdır. Bu eğitimler, öğretmenler ve okul personeli ile etkili iletişim, çocuklara ev ödevlerinde ve akademik zorluklarda yardımcı olma stratejileri ve sağlıklı sosyal ve duygusal gelişimi teşvik etmenin yolları gibi çeşitli konuları kapsamakta. Aile okulu eğitimleri, ebeveynlere bu kaynakları ve desteği sağlayarak, çocukların okulda ve sonrasında başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları rehberlik ve desteği almalarına yardımcı olmaktadır. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitimlerimizle tüm velilerimize ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.