DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Matematik Seferberliği Denizli'de Eğitimin Tüm Kademelerinde

Matematik Seferberliği Denizli'de Eğitimin Tüm Kademelerinde

Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan Matematik Seferberliği kapsamında ilimizde eğitimin her kademesinde yapılan çalışmalar projeler ve etkinliklerle yürütülüyor.

Matematik Seferberliği kapsamında Nail Özkardeş Anaokulu öğrencilerine yönelik  "Oyna, Eğlen, Matematik Öğren" eTwinning projesi ile eğitim hayatına ilk adımın atıldığı anaokulunda öğrenciler;  sayıları tanıma, sayma, kodlama, örüntü kurma, şekiller gibi konularda etkinlikler eşliğinde farklı öğretim yöntemleri sunuluyor.

Nail Özkardeş Anaokulunda öğrencilerle birlikte etkinliklere katılan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Sayın Bakanımızın da belirttiği gibi eğitimde fırsat eşitliğinin kilit taşı matematik anlayışı ile ilimizde okul öncesinden ortaöğretime kadar tüm eğitim kademelerinde "her yerde matematik" anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Matematik hayatın içinde ve bunu çocuklarımıza oyunlarla materyaller eşliğinde hava, su ve ekmek gibi matematiği içselleştirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimize hayatın matematikten ibaret olduğu bilincini aşılayarak sevdirerek matematik becerilerini artırarak paralelinde akademik becerileri artırıyoruz. Bakanlığımız politikaları doğrultusunda yerelde de projeler ve etkinliklerle öğrencilerimizin bilişsel süreçlerini bütüncül bir şekilde yürütmeye çalışıyoruz" dedi.

Nail Özkardeş Anaokulunun "Oyna, Eğlen, Matematik Öğren" eTwinning projesi; okul öncesi öğretim programı kapsamında yer alan kazanımlar doğrultusunda, temel matematik kavramları ve becerileri, öğrenci ihtiyaçları ve hazır bulunurlukları ön planda tutularak, oyunlarla eğlenceli bir şekilde öğrenme zemini hazırlayan , matematiğin soyut dünyasını anlayabilmeleri için çocukların gözlemleyerek, keşfederek ilk elden somut deneyimlerimden faydalanıp matematiği  öğrenen bireyler yetiştirmeyi amaçlayan projenin Polonya, Fransa, İspanya, Romanya ve Sırbistan' dan uluslar arası ortakları da bulunmaktadır.


03-01-202303-01-202303-01-202303-01-202303-01-202303-01-202303-01-2023

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.