DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimle Yeniden Buluşma Projesiyle Eğitime Devam Edemeyen Öğrenciler Tekrar Okullarına Kavuşuyor

Eğitimle Yeniden Buluşma Projesiyle Eğitime Devam Edemeyen Öğrenciler Tekrar Okullarına Kavuşuyor

Eğitim sistemine dâhil olmayan öğrencilerin takip sistemiyle eğitime dâhil edilmesi hedefiyle düzenlenen 'Eğitimle yeniden buluşma' projesi ile ortaöğretimde farklı sebeplerle okula devam edemeyen öğrencilerin eğitim yuvalarına geri dönmesi amaçlanıyor.

Eğitim sisteminde kaydı bulunmayan öğrencilerin takip sistemiyle eğitime dâhil edilmesi amacıyla düzenlenen "Eğitimle Yeniden Buluşma" projesi Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından 2023 Ocak ayında hayata geçirildi.

Ülkemizin beşeri sermayesini artırmada en önemli enstrümanımızın eğitim olduğunu belirten Müdür Ekici "İlimizde okullaşma oranları Bakanlığımızın yaptığı proje ve çalışmalarla son yılların en yüksek seviyelerindedir. Eğitim alanında bakanlığımız ve devletimiz eğitim konusunda ciddi bütçeler ayırdı. Yapılan çalışmalarla eğitimde nitelik ve niceliğin artırılmasına odaklandık.

Bakanlığımızın Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi ile ülkemizin ve ilimizin dört bir köşesinde eğitimlerine devam eden çocuklarımıza her yerde eşit eğitim imkânı sağlandı. Aynı zamanda sosyoekonomik olarak dezavantajlı ailelerin çocuklarının eğitimle buluşabilmesi için şartlı eğitim yardımları, pansiyonlar, taşımalı eğitim, ücretsiz yemek, ücretsiz ders kitapları gibi uygulamalarla son yirmi yılda bakanlığımızca öğrenci ve velilerimize destek olundu.

Bakanlığımızın Türkiye geneli 2023 Mart ayının sonuna kadar ortaöğretimdeki okullaşma oranlarının yüzde 99'a çıkarılmasını hedefledikleri doğrultusunda Denizli olarak ortaöğretimde herhangi bir sebeple okula gitmeyen son öğrencimize kadar saha çalışmalarımızı durmaksızın sürdüreceğiz." dedi.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.