DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesinde Ücretsiz Yemek Uygulamasından Öğrenci ve Veliler Memnun

Okul Öncesinde Ücretsiz Yemek Uygulamasından Öğrenci ve Veliler Memnun

Milli Eğitim Bakanlığının 5 milyon öğrenciyi kapsayan ücretsiz yemek uygulaması ile ilimizde okul öncesi ve anasınıfına devam eden öğrencilerimize ücretsiz yemek verilmeye başlandı.

TOKİ Şehit Armağan Akman İlk-Ortaokulu Anasınıfını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında "Milli Eğitim Bakanlığımızca ücretsiz yemek hizmetinin kapsamının genişletilmesinin ardından okul öncesi çağındaki tüm öğrenciler 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin başladığı 20 Şubat Pazartesi tarihi itibariyle ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor. Denizli'de de ücretsiz yemek hizmetinden 35 bin 562 öğrencimiz yararlanıyor.

Öğrenci ve velilerimiz bakanlığımızın ücretsiz yemek uygulamasında çok memnun olduklarını dile getiriyorlar. Eğitimciler olarak bizler de çocuklarımızın akademik eğitimlerinin yanında sağlıklı birer birey olarak yetişmesine büyük önem veriyoruz. Onlar bizim geleceğimiz. Sağlıklı nesiller sağlıklı gelecek düşüncesi ile çalışıyoruz. . Bize ve öğrencilerimize bu imkânı sunan Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sayın Bakanımıza ve Valimiz ile organizasyonda emeği geçen herkese öğrencilerim adına şükranlarımı sunuyorum" dedi.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.