DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Psikososyal Destek Ekibimiz Elbistan'a Gidiyor

Psikososyal Destek Ekibimiz Elbistan'a Gidiyor

Yüzyılın en büyük afeti sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından arama-kurtarma faaliyetleri, sıcak yemek ve konaklama imkânı sağlanması, çocuk ve yetişkinlere psikolojik destek verilmesi, yardımların dağıtılmasını da kapsayan birçok alanda İl Milli Eğitim Müdürlüklerini koordine ederek çalışmalar yürütülüyor.

Depremden etkilenen vatandaşlarımıza yönelik  'Psikososyal Destek Hizmetleri'  sunulması amacıyla; ilimiz okul/kurumlarında görevli gönüllü rehber öğretmen/psikolojik danışmanlardan oluşturulan  'Psikososyal Destek Hizmetleri Ekibi'  Kahramanmaraş Elbistan'da ilinde depremden etkilenen vatandaşlarımıza yönelik psikolojik destek hizmeti verecekler.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri Denizli 'Psikososyal Destek Hizmetleri Ekibini uğurladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Bakanlığımız, Valiliğimiz ve AFAD koordinesinde depremin yaşandığı ilk günden itibaren deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza yardım edebilmek adına Denizli olarak seferber olduk.  Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü camiası olarak deprem bölgesine 18 Tır'dan oluşan çeşitli yardım malzemesi gönderdik. Depremin olduğu ilk gün yola çıkan seyyar mutfağımız Hatay Hassa ilçesinde günlük 3 öğün olarak 15 bin kişilik sıcak yemek hizmetine devam ediyor. Meslek liselerimiz ve halk eğitimi merkezlerimiz ihtiyaçlar doğrultusunda üretimlerine kesintisiz devam ediyor. Gönüllü rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarımızdan oluşan ikinci ekibimizi de Kahramanmaraş Elbistan'a uğurluyoruz. Deprem felaketinin yaşandığı ilk günden beri ihtiyaç duyulan her alana koşan canla başla çalışan camiamıza ve Denizli halkımıza teşekkür ediyorum. Rabb'im, ülkemizi daha büyük felaketlerden korusun." dedi.


03-03-202303-03-202303-03-2023

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.