DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli STEM Çalıştayı Yapıldı

Denizli STEM Çalıştayı Yapıldı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen Denizli STEM Çalıştayı'na katıldı.

Bilimin ve teknolojinin hayatın kendisi haline geldiği çağımızda STEM gibi eğitim disiplinlerinin öneminin giderek arttığını vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmasında "Öğretmenlerimiz STEM ile Buluşuyor isimli çalıştayımız ortaokul ve lise öğretmenlerinin katılımı ile Aralık 2022 tarihinde çevrimiçi olarak başladı. STEM ile ilgili çeşitli başlıklarda toplam 6 çevrimiçi toplantı gerçekleştirildi. Tüm bu süreçte öğretmenlerimizin yaptığı STEM planlarının incelenmesi ve uygulanabilir hale getirebilmesi adına 54 öğretmenimizle 3 grup halinde yüz yüze çalıştay gerçekleştiriyoruz. Çalıştay sonunda katılımcı her öğretmelerimizden bir adet STEM etkinliği hazırlayacaklar. Hazırladıkları etkinlikleri sınıflarında uygulayarak çalışmalarla ilgili fotoğraf ve videoları bizlerle paylaşacaklar. Çalıştay sonucunda ortaya çıkacak olan STEM planları müdürlüğümüzün DİDEPO (https://denizliarge.meb.gov.tr/didepo/) platformunda yayınlanarak tüm öğretmenlerimizin kullanımına sunulacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

STEM (Science-Fen, Technology-Teknoloji, Engineering-Mühendislik, Mathematics-Matematik); okul öncesinden başlayarak tüm eğitim kademelerini kapsamına alan bir eğitim yaklaşımıdır. Yeni nesil eğitim yaklaşımı olarak da tanımlanan STEM ile öğrenciler problem çözme, edindikleri beceri ve bilgileri günlük yaşamlarında kullanabilme, eleştirel düşünebilme gibi birçok kazanım elde ederler.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.