DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli'den Deprem Bölgesine Yardım Desteği Devam Ediyor

Denizli'den Deprem Bölgesine Yardım Desteği Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü koordinesinde deprem afetinin yaşandığı bölgelerde depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik yardım malzemeleri ilimizden Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır illerinin merkez ve tüm ilçelerindeki öğrencilerimize ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce temin edilen ve Atatürk MTAL'de paketlenen iç giyim malzemeleri deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın hayatlarını bir nebze de olsun kolaylaştırabilme adına gönderdiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Depremin ilk gününden itibaren ilimizden güçlü bir ses verildi. Deprem felaketinin yaşanmasının üzerinden birkaç ay geçmesine olmasına rağmen Denizli'mizin yardımsever insanları sayesinde yardımlarımız devam ediyor. Bugün yardımlarımızın toplandığı, istiflendiği ve paketlendiği meslek lisemizdeyiz. Meslek liselerimiz pandemi sürecinde olduğu gibi deprem felaketinin yaşandığı süreçte de çok güzel görevler aldılar. Yardım tırımız Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizden bölgeye hareket ediyor. Deprem bölgesindeki öğrencilerimiz için tekstil ürünü olan 7 yaştan 13 yaşa kadar iç çamaşırları temin ettik ve gönderiyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz. Rabbim bu acıları bizlere bir daha göstermesin. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Deprem bölgesindeki öğrencilerimizin her biri bizim birer evladımız. Onların yüzündeki bir tebessüm dünyalara değişilmez" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve beraberindekiler yardımları taşıyan tır Pamukkale Atatürk MTAL'den uğurlandı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.