DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Trafikte Parlayan Yıldızlar Projesi Kapsamında Yapılan Resim Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Trafikte Parlayan Yıldızlar Projesi Kapsamında Yapılan Resim Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, trafikte bulundukları süre zarfında kazalara karışmaması için görünürlüklerinin artırılması amacıyla planlanan "Trafikte Parlayan Yıldızlar" projesinin ödül töreni yapıldı.

Karayolları eylem planı doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığınca trafikte görünür olmanın önemi temalı başlatılan "Trafikte Parlayan Yıldızlar"  projesinin ilimiz pilot okulu Gazi İlkokulu proje başladığı günden günümüze çeşitli etkinliklerle proje farkındalığını öğrencilere aşıladı.

Proje kapsamında Gazi İlkokulu öğrencilerine yönelik trafikte görünür olma temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'den aldılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ödül töreninde yaptığı konuşmasında "Proje kapsamında her ilden bir okul seçilerek pilot uygulamalarla trafikte görünür olmanın önemi konusunda çalışmalar yapıldı. Pilot olarak seçilen ilimiz Gazi İlkokulumuz öğrencileri ile proje kapsamında çalışmalar yapıldı. İlk olarak öğrencilerimizin trafikte görünür olmanın önemi üzerinde durarak reflektörlü giyinmenin bizi trafikte daha görünür hale getireceği belirtildi. Bu kapsamda öğrencilerimiz reflektörlü şerit kumaşlarla okul kıyafetleri ve okul eşyaları üzerine kendi tasarımlarını yaparak trafikte görünür olma konusunda bilinçlendirilerek trafikte görünürlükleri artırıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Parkında Öğrencilerimiz eğitime katıldı. Velilerimize yönelik trafik eğitimi verilerek trafikte görünür olma konusunda farkındalık sağlandı. Trafikte parlayan yıldızlar temalı çocuk şarkısı bestelenerek stüdyo kaydı yapıldı Gazi İlkokulu öğrencileri tarafından seslendirildi. Öğrencilerimize reflektörlü yelekler dağıttık. Son olarak trafikte görünür olma temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizi ödüllendirdik. Projenin başlamasından bugüne farkındalığın artması adına çok önemli çalışmalar yapan okul idaremizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin okulda ve okul dışında güvenli bir şekilde yaşamaları adına Trafikte Parlayan Yıldızlar projesi büyük önem arz ediyor. Yarışmaya resim yaparak katılan ve dereceye giren öğrencilerimiz kutluyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerin resimlerinden oluşan sergiyi gezdi. Sonrasında da dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.