DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullardaki Projeler TEKNOFEST ile Hayat Buluyor

Okullardaki Projeler TEKNOFEST ile Hayat Buluyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin milli teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen tek festival olan TEKNOFEST 2023'te finallerine katılan Merkezefendi Anadolu İmam Hatip Lisesi YELKIRAN Takımı ile Bereketli İmam Hatip Ortaokulunun BİHO-KOD Takımını İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici makamında ağırladı.

Ziyarete Merkezefendi Anadolu İmam Hatip Lisesi okul müdürü, öğrencileri, Bereketli İmam Hatip Ortaokulu okul müdürü ve öğrencileri katıldı.

Dünyanın en prestijli teknoloji fuarına katılarak ilimizi temsil eden öğrencileri tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Öğrencilerimizi TEKNOFEST finallerinde ziyaret ederek heyecanlarına ortak olmuştum. TEKNOFEST ile okullarımızda öğrencilerimizin teknolojik alandaki proje hedefleri her geçen gün daha zirvelere çıkıyor. Merkezefendi Anadolu İmam Hatip Lisesi YELKIRAN Takımımız Liseler Arası İnsansız Hava Araçları-Sabit Kanat Kategorisinde Türkiye finallerinde performans ödülü alarak ilimize döndüler. Keza yine Bereketli İmam Hatip Ortaokulunun BİHO-KOD Takımımız Akıllı Ulaşım dalındaki "Güvenli Yolculuk" projesiyle akıllı ulaşım dalında başvuru yapan 24.650 takım arasından önce ilk elli takım arasında girerek TEKNOFEST finallerinde ilimizi temsil ettiler. TEKNOFEST finalinde Seçici Kurul değerlendirmesiyle de 13. olarak yarışmayı tamamladılar. Her iki takımımızın öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik ediyorum. Geleceğimiz öğrencilerimize her zaman inancımız ve güvenimiz tamdır. Ülkemizin her alanda öncü ve lider bir ülke olma yolundaki en güçlü yanımız gençlerimizdir. Ülkemizde son çeyrek asırda teknoloji ve eğitimde elde edilen başarılarda gelinen nokta gençlerimizin eseridir."


12-05-202312-05-202312-05-202312-05-2023

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.