DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Müdürümüzün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Bugün 19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde millet olarak başlattığımız istiklâl mücadelemizin başladığı gün. Kurtuluş mücadelemizin başlangıcının 104. yıldönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

 

19 Mayıs, tarihi şanla ve kahramanlıklarla yazılmış olan büyük bir milletin küllerinden yeniden doğuşu ve var oluş mücadelesidir. Aziz Türk milleti, 19 Mayıs 1919'da esarete, teslimiyete ve mandaya karşı bağımsızlık mücadelesini başlatmıştır. Milletimiz, "Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!" dizelerinde ruh bulan millî mücadele kararlılığını ortaya koymuştur.  Vatanına, bayrağına, bağımsızlığına, millî ve manevi değerlerine uzanan tehditleri bertaraf etmiştir. Türk milleti, Mustafa Kemal'in Samsun'da yedi düvele karşı yaktığı istiklâl meşalesine kenetlenmiş, büyük bir zafer kazanmıştır.

 

Bağımsızlık mücadelemizin timsali olan 19 Mayıs'ın, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, yarınlarımızın teminatı gençlere verilen önemin en önemli göstergesidir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz." diyerek bu büyük mirası gençlere emanet etmiştir.

 

Sevgili Gençler,

19 Mayıs ruhunu sonsuza kadar tek vücut ve tek ruh hâlinde yaşatacağınıza olan inancımız tamdır. Cumhuriyetimizi, ecdadımızın güvenine layık olarak çok daha ileri noktalara taşıyınız.  

Daima manen ve madden kendinizi geliştirin. Millî ve manevi değerlerimizi özümseyerek evrensel değerlere ulaşın. Çalışkanlığınızla örnek olunuz. Yüksek iradenizle, bağımsızlığımızın yılmaz bekçileri olunuz.

 

Bizler bedenen ve ruhen kendini geliştirmiş genç nesiller hedefine ulaşmak için gayretlerimizi sürdürmekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı içtenlikle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.