DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Serinhisar İlçesini Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Serinhisar İlçesini Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Serinhisar ilçesinde bulunan okul ve eğitim kurumlarına ziyaretlerde bulundu.

Serinhisar ilçesi ziyaretinde Müdür Ekici'nin ilk durağı Serinhisar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olurken Serinhisar Anadolu Lisesi, Serinhisar İmam Hatip Ortaokulu ve Serinhisar Anaokulunda öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

İlçe ziyaretlerinin kendisi için çok büyük öneme sahip olduğunu belirten Müdür Ekici konuşmasında "Serinhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün değerli yöneticileri ve personelleri ile bir araya geldik. İlçemizde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alarak istişarelerde bulunduk. Denizli olarak her platformda dile getirdiğim gibi en güçlü yönlerimizden birisi eğitim camiası olarak ekip ruhu içerisinde çalışıyor olmamızdır. Serinhisar ilçemizde de eğitim çalışanlarımız özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedirler. Yaptıkları çalışmalardan dolayı her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Serinhisar Anaokulumuz bahçesinden tutun derslikleri ve yemekhanesine kadar dört dörtlük bir eğitim yuvamız. Öğretmenlerimizin enerjisi bize de yansıdı. Çocuklarımızın her birinin gözlerinin içi parlıyor. Bu da bize bulundukları ortamda ne kadar mutlu ve huzurlu olduklarını gösteriyor. Böylesine sıcak bir eğitim ortamı oluşturdukları için ilçe milli eğitim müdürümüze, okul müdürümüze ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bakanlığımız okul öncesinin yaygınlaşması ve okullaşma oranlarının artması adına ciddi atılımlar gerçekleştirdi. Bugün gelinen noktada ülkemizde okul öncesinde ücretsiz yemek uygulamasından yararlanan öğrenci sayısı 5 milyona ulaştı.

Bakanlığımızın resmi okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizi için hayata geçirdiği Destekleme ve Yetiştirme Kurslarından; 6. Sınıf düzeyinden 12. Sınıf düzeyine kadar tüm öğrencilerimiz ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Bakanlığımız 2003-2004 eğitim-öğretim yılından günümüze öğrencilerimize ders kitaplarını ücretsiz olarak dağıtmaktadır. 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında bir yenilik daha yaparak yardımcı kaynaklar, ders kitaplarıyla birlikte öğrencilerimize ücretsiz dağıtıldı. Bakanlığımızca hayata geçirilen ve kesintisiz devam bu hizmetler velilerimizin üzerindeki yükü kaldırırken öğrencilerimizin de akademik başarılarına büyük katkı sunmaktadır.

Bakanlığımız kapalı olan köy okullarını yaşayan binalar haline getirerek, sadece eğitim çağında olan çocuklarımızı değil eğitimin dışındaki vatandaşlarımızın da sürekli kendilerini geliştirebilecekleri köy yaşam merkezlerini kurdu. Köy yaşam merkezleriyle köylerdeki çocuklarımızın eğitim almasıyla ilgili sınırlama ve sınıf sayısı sınırlamasını ortadan kaldırılarak köyde bir çocuğumuz bile olsa öğretmen görevlendirerek çocuklarımızın eğitim hizmeti almasının önü açıldı. Aynı zamanda köy yaşam merkezlerinde yetişkinlerle torunları ve çocukları buluşarak eğitim almaları sağlandı. Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de köy yaşam merkezlerine vatandaşlarımız büyük rağbet gösterdi.

Bakanlığımız akademik, sosyal ve kültürel anlamda öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için birçok proje ve programı hayata geçirdi. Denizli'de eğitimin nitelik ve niceliğini tüm kademe ve türlerde daima en yukarıda tutmak için Bakanlığımız politikaları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Serinhisar ilçe programında son olarak yapımı devam eden 16 derslikli Serinhisar Anadolu Lisesi inşaatında incelemelerde bulundu.

 

24-05-202324-05-202324-05-202324-05-202324-05-202324-05-202324-05-202324-05-202324-05-202324-05-2023

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.