DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Yılsonu Mesajı

Müdürümüzün 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Yılsonu Mesajı

İlimizdeki 823 okul/kurumda, 10.183 derslikte, 188.774 öğrencimiz, 15.473 öğretmenimiz ve kıymetli velilerimizle 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı'nın sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Sevgili Öğrenciler,

Yine bir karne heyecanını yaşayacaksınız. Bir eğitim-öğretim dönemini daha tamamlıyorsunuz. Eğitim-öğretim yılı boyunca çok fazla gayret ve çaba gösterdiniz. Geldiğimiz süreçte, güzel bir tatille bir üst sınıfa adım atacaksınız. Yaz tatili boyunca kendinizi dinlendiriniz. Boş vakitlerinizi kitap okuyarak, yazarak ve gezip gördüğünüz yerleri inceleyerek geçiriniz. Daima bilginizi, görgünüzü ve yeteneklerinizi keşfediniz. Tatilde sanat, kültür ve sporla ilgili faaliyetlere katılmak için istekli olunuz. Her tatilin, kendinizi geliştirmek için bir fırsat olduğunu unutmayınız. Ailenizle, yakınlarınızla ve arkadaşlarınızla nitelikli zaman geçiriniz. Hepinize iyi tatiller diliyorum.

Değerli meslektaşlarım,

Bu yıl da büyük bir inanç ve ümitle yarınlarımızın teminatı çocuklarımızı yetiştirmek için çalışıp çaba gösterdiniz. Öğrencilerimiz, sizlerin gayretleriyle akademik ve sosyal gelişimlerini daha üst noktalara taşıdılar. Bilgi ve beceri dünyalarını inşa eden çocuklarımıza daima destek oldunuz. Öğrencilerimizi hayata hazırlarken büyük fedakârlıklar gösterdiniz. Onları millî, manevi ve evrensel değerlerle donatırken gelecek planlarına destek oldunuz. Yarınlarımızın mimarları öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

Saygıdeğer veliler,

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, yarınlarımızın en büyük teminatıdır. Ortak hedefimiz, çocuklarımıza nitelikli eğitim ortamları hazırlamak ve çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerini sağlamaktır. Eğitim-öğretim yılı boyunca daima yanımızda olarak bizlere destek oldunuz. Sizlerin desteklerini hissederek plan ve programlarımızı geliştirdik. Yaptığımız plan ve programlarla çocuklarımıza sonsuz ufuklar kazandırmayı amaçladık. Sergilediğiniz fedakârlıklar, her türlü takdirin üzerindedir. Tüm velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizler daima yenilikçi ve çözüm odaklı proje, iyi uygulama ve programlara odaklanmaktayız. Bakanlığımızın plan ve programları doğrultusunda Sıfır Atık, Çevre Dostu 1000 Okul, Geri Dönüşüm Kütüphaneleri, Köy Yaşam Merkezleri, Aile Okulu, METEK III ve Trafikte Parlayan Yıldızlar projeleri; TEKNOFEST, TÜBİTAK, Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Programı, Erasmus ve Etwinning gibi ulusal ve uluslararası projeler; GEKA Kalkınma Ajansı ile yürütülen bölgesel projeler; Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri, Mesleki Eğitim Fuarları, Eğitimde Değerler Eğitimi Programı Projesi (EDEP), Okuyan Denizli, Dijital İçerik Deposu (DİDEPO), Çınar E-Dergi, 81 Çalıkuşu Denizli, Üç Boyutlu Modelleme ve STEM faaliyetleri gibi müdürlüğümüzce hazırlanan projeler; meslek birlikleri ve Pamukkale Üniversitesi ile yapılan protokoller çerçevesinde işbirliği projeleri; fikri ve sınai mülkiyet hakları patent ve tescil çalışmalarımızla öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerini en üst seviyeye çıkarmanın gayreti içindeyiz.

17 ve 18 Haziran 2023 tarihlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) katılacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim-öğretim yılına ulaşmak dileğiyle, iyi tatiller diliyorum.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.