DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

En karanlık ve en acı olayların yaşandığı bir gün olan  15 Temmuz, aynı zamanda millî irademizin taçlanış ve şahlanışını ifade eden bir gündür. Bizler, son nefesimize kadar bu taçlanışı ve şahlanışı kararlılıkla sürdüreceğiz. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nde menfur darbe girişimi karşısında ülkemizin istiklâl ve istikbalini koruyup kollayan, canlarını hiçe sayan kahraman Türk milletinin her bir ferdini selamlıyorum. Ruhlarını ve bedenlerini hiçe sayan şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyorum.   

15 Temmuz, Türk milletinin Kurtuluş Savaşı'ndan sonra ortaya koyduğu millî mücadelenin en büyük ve en önemli sembolüdür. Milletimiz, 15 Temmuz'da bir yok oluşla karşı karşıya kalmıştır. Yüce milletimiz, iç ve dış mihrakların desteğini alarak kalkışma yapan terör örgütü mensupları tarafından esir alınmak istenmiştir. 15 Temmuz'da işgal ordularının Kurtuluş Savaşı döneminde dahi saldırmadıkları Türkiye Büyük Millet Meclisi hedef alınmıştır. 15 Temmuz canileri, Meclis'imize ve vatan toprağımıza kirli elleriyle saldırmışlardır. Menfur saldırılar, milletimiz ve kolluk güçlerimiz tarafından derhal geri püskürtülmüştür. Daha önceki darbe girişimlerinde olduğu gibi, 15 Temmuz'u tasarlayanlar da milletimizin topyekûn birlik ve beraberliğe olan inancı karşısında ülkemizin ele geçiremeyeceğini anlamış oldular.

15 Temmuz; millî iradenin, demokrasi tutkusunun, vatan ve bayrak sevgisinin iman, inanç ve heyecanla buluşmasının en büyük timsalidir. 15 Temmuz'da ülkemizin dört bir yanında okunan ezanlar ve selalar Türk milletinin ruhunu ve kalbini bütünleştirmiştir. Unutulmamalıdır ki milletimiz her koşulda devletine, bayrağına, vatanına, ezanına ve demokrasisine sahip çıkan yüce bir millettir. Bizler, canlarını ortaya koyan şehitlerimizi ve gazilerimizi asla unutmayacağız. Şehitlerimizi ve gazilerimizi daima ruhumuzda yaşatarak her türlü saldırı karşısında mücadelemize devam edeceğiz.

15 Temmuz kalkışmasıyla Türk milleti, esaret altına alınmak istenmiştir. Ancak saldırganlar, milletimizin tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlete olan bağlılığını hesaba katamamışlardır. Milletimiz, şanlı tarihi boyunca bağımsızlığına daima sahip çıkan bir millet olmuştur. 15 Temmuz 2016'da milletimizi sokağa davet ederek kalkışmayı bertaraf eden Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, darbe teşebbüsü karşısında sokağa çıkan her bir vatandaşımıza ve dualarıyla milletimizin yanında olan herkese şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz'da bayrak, vatan ve bağımsızlık uğruna canlarını hiçe sayan şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyorum

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.