DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Alan Zümre Başkanları Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl Alan Zümre Başkanları Kurulu Toplantısı Yapıldı

İlimizde gerçekleştirilecek ortak sınavların uygulaması ve içeriklerinin hazırlanması için Meslek Dersleri İl Zümre Başkanları toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı Pamukkale İlçesi Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Mahmut Gürhan, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Çiçekdemir, Denizli Ölçme Değerlendirme Merkezi personeli ve il alan zümre başkanları ile ilçe alan zümre başkanlarının katılımı ile iki grup halinde gerçekleştirildi.

Toplantı da meslek dersleri il alan zümre başkanları ile ortaöğretim yönetmeliği ve ölçme değerlendirme yönetmeliğinin incelenerek ortak sınavlar ile konu soru dağılım tablolarının hazırlanması çalışmaları yapıldı.

Ölçme Değerlendirme Merkezi yetkililerince soru dağılım tablolarının nasıl oluşturulacağı hususunda il zümre başkanlarına eğitim verildi.

Toplantı sonunda meslek dersleri il ve ilçe zümre başkanları yapılacak olan ortak sınavlara ilişkin belirtke tabloları hazırlayarak sınavlarda sorulacak kazanımları belirlediler. Hazırlanan belirtke tabloları denizliodm.meb.gov.tr adresinden paylaşılarak diğer öğretmenlere de rehber olacak.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.