DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Kale İlçesini Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Kale İlçesini Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Kale ilçesinde bulunan okul ve eğitim kurumlarına Başkanına ziyaretlerde bulundu.

 

Tavas ilçesi ziyaretinde Müdür Ekici'nin ilk durağı Tavas İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olurken Kale Cumhuriyet YİBO, Ya-Tu Otomotiv Hürriyet İlkokulu ve Başaranlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

 

İlimiz ilçelerinde yaptığı ziyaretlerde  öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müdür Ekici konuşmasında "Bakanlığımız Mesleki Eğitimle ilgili hem öğrencilerimiz hem de işverenler açısından avantajlar sağlayan ciddi bir dönüşüm gerçekleştirdi.

 

Bizleri en çok heyecanlandıran okullar meslek liseleri. Çünkü mesleki eğitim veren okullarımız bu ülkenin geleceğidir. Teorik ve pratik eğitimin bir arada alındığı, saha ve sektörle iç içe şekilde bütünleşmiş bir eğitim gençlerimize çok önemli fırsatlar sunuyor.

 

Temel amacımız; Bakanlığımızın sahip olduğu vizyonu kendimize yol edinerek ilimizde eğitimin çıtasını tüm kademe ve türlerde daima en yukarıda tutmaktır. Erken çocukluk döneminden itibaren öğrencilerimizin her türlü ihtiyacını karşılayarak hayata hazır bireyler yetiştirmek için öğretmenlerimizle birlikte büyük bir gayret gösteriyoruz.

 

Yalnızca akademik başarı olarak değil aynı zamanda sosyal ve kültürel anlamda donanım sahibi, kendini, kültürünü, tarihini, ülkesini ve dünyayı özümsemiş bireyler milli eğitimin olmazsa olmazı konumundadır. Bu yüzden; tıpkı Kale ilçemizde olduğu gibi tüm ilimizde çeşitli sosyal sorumluluk projeleri öğrencilerimizin sosyal farkındalıklarının da artmasını sağlanıyor" dedi.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.