DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Tavas İlçesini Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Tavas İlçesini Ziyaret Etti

Tavas ilçesinde bulunan okul ve eğitim kurumlarını ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, aynı zamanda İlçe Kaymakamı ile Belediye Başkanına ziyaretlerde bulundu.

 

Tavas ilçesi ziyaretinde Müdür Ekici'nin ilk durağı Tavas İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü oldu.

 

İlçe Millî Eğitim Müdürü İbrahim Çöllü ve personelle bir araya gelen Müdür Ekici "İlçe millî eğitim müdürlüklerimiz eğitim çalışmalarımızda sahadaki en önemli destekçilerimizdir. Bakanlığımızın eğitim politikalarının uygulanmasında ve okullarımızın ihtiyaçlarının tespiti ve giderilmesi noktasında önemli bir yere sahip olan değerli ilçe millî eğitim müdürlüğü çalışanlarımıza teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

 

Tavas İlçe ziyareti devamında Müdür Ekici, Tavas Mehmet Özen İlkokulu, Gazi İlkokulu, Kızılcabölük Atatürk Ortaokulu ve Kızılcabölük Hanife-Ahmet Paralı MTAL'de öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

 

Tavas Kaymakamlığı ile Tavas Belediyesini ziyaret eden Müdürü Ekici, mesleki eğitim merkezi programı çalışmaları ve eğitim çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

Eğitimte fırsat eşitliğinin en önemli önceliklerinin olduğu belirten Müdür Ekici "21. yüzyılın insanlarını yetiştiriyoruz. Zamanının ruhunu yakalamış, güncel teknolojik gelişmelere gösterdikleri uyumla tüm dünyada fark yaratan, geleceği şekillendirecek çocuklarımızın eğitimleri için görevlerimizin başındayız. Bu hedefe uygun donanımlarla donatılmış okullarımız da ilimizin tüm ilçelerinde öğrencilerimizin kullanımı için hazır bulunuyor.

 

Bu ziyaretimizde; Tavas ilçemizde öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen bilim ve teknoloji çalışmalarını bizzat yerinde görme fırsatımız oldu. Burada gerçekleştirilen projelerin geri planında sarf edilen emeğe daha önce de şahit olmuştuk. Bu çalışmalar ve ortaya konan ürün ve tasarımlar ilimizi Teknofest gibi prestiji yüksek bilim festivallerinde gururla temsil ettiler.

 

Öte yandan çocuklarımıza bilimi ve teknolojiyi sevdirirken; sahip oldukları kabiliyetleri doğru zamanda doğru mesleğe yönlendirebilmek de önemli çabalarımızdan bir diğeridir. Bakanlığımızın yaptığı yeni düzenlemelerle mesleki eğitimde bambaşka bir dönem başladı. Sahayı tanıyan, sektörle iç içe bir mesleki eğitim anlayışı öğrencilerimiz adına büyük bir kazanım oldu.

 

İlimiz, tüm ilçeleriyle beraber, tüm kademe ve alanlarda eğitimde öncü olmaya devam edecektir. Eğitimde yeni iklim, bilim ve mesleki eğitimdir" dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.