DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Süleyman Ekici Başarı Belgesi ile Ödüllendirildi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Süleyman Ekici Başarı Belgesi ile Ödüllendirildi

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Denizli İl  Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'yi Başarı Belgesi ile ödüllendirdi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 81 ilin millî eğitim müdürleriyle Ankara'da iftar programında bir araya geldi.

Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen iftar programına, Bakan Özer'in yanı sıra Bakan Yardımcıları Petek Aşkar, Osman Sezgin ve Nazif Yılmaz ile genel müdürler ve 81 ilin millî eğitim müdürleri katıldı.

Özer, programda yaptığı konuşmada depremin ilk gününden itibaren Bakanlığın tüm gücüyle sahada olduğunu belirterek, "Birinci evrede vatandaşımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak için, yemesini, içmesini, barınmasını, çadırla ilgili ihtiyaçlarını, sobasını, uyku tulumunu karşılamayla ilgili Bakanlığımızın tüm yöneticileri büyük fedakârlık gösterdi. Öyle bir nokta geldi ki, günlük 2 milyon yemek verebilir hâle geldik." ifadelerini kullandı.

İl müdürleri ile birlikte okulları açmak için büyük fedakârlık gösterdiklerini dile getiren Özer, bugün itibariyle bölgedeki tüm illerde okulları açarak öğrencileri öğretmenleriyle buluşturabildiklerini söyledi.

Özer, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Okulları açmadan önce çadırlarda, konteynerlerde tüm imkânları kullanarak çocuklarımızı o travmadan kurtarabilmek için her türlü imkânı seferber ettik. Gerçekten bu sürecin kahramanı öğretmenlerimiz, il yöneticilerimiz, ilçe yöneticilerimizdi. Velhasıl, Millî Eğitim Bakanlığıydı. Ben hepinize depremzede vatandaşlarımız adına en içten şükranlarımı sunuyorum."

Bakan Özer, afet bölgesindeki şehirleri yeniden imar etmek için çalışmaya devam edeceklerini belirterek fedakâr çalışmalarından dolayı tüm genel müdürler ve il millî eğitim müdürlerine başarı belgesi takdim etti.

Bakan Özer, programın sonunda Denizli İl Millî Eğitim Müdürümüz Süleyman Ekici'nin başarı belgesini kendisine verdi.


12-04-202312-04-202312-04-2023

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.