DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz'un Ara Tatil Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz'un Ara Tatil Mesajı

 

Gelişim ve Öğrenmenin Devam Ettiği, Yaparak, Yaşayarak Yeni Beceriler Kazandığınız Bir Ara Tatil Geçirmeniz dileğiyle?

 

Bakanlığımız değişim ve gelişimin hızlı olduğu çağımız gereksinimlerine kayıtsız kalmayarak "2023 Vizyonu" adı altında eğitim-öğretimi çağın gereklerine uygun hale getirmek için, birtakım kapsamlı projeleri ve değişiklikleri hayata geçirmeye başlamıştır.  Bu projeler ve değişikliklerle amaçlanan ise "çağın ve geleceğin becerileri ile donanmış, bu donanımı insanlık adına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmektir." 2019-2020 eğitim öğretim yılında uygulanmaya başlayan değişikliklerden biri de ara tatil dönemleridir. Ara tatil ile amaçlanan öğrencilerin, aileleri ve sevdikleri ile zaman geçirmeleri; yaşadıkları yerin kültür ve coğrafi kapasitesini keşfetmeleri; bitki ve hayvan türlerini, yöresel özelliklerini, oyun ve folklorunu tanımaları; ders dışı etkinlik olarak "yaparak ve yaşayarak" öğrenmelerine imkân sağlamaktır. Yukarıdaki amaçlardan hareketle; okul ile gerçek yaşam arasındaki ilişkinin sağlam temeller üzerine oturtulmaya çalışıldığı çağımız eğitim anlayışına paralel olarak bakanlığımız ara tatil dönemlerini eğitim öğretim yılı içerisinde planlamıştır.

 

Bakanlığımızı ara tatil döneminden öğrenci ve velilerimizin etkili bir şekilde yararlanabilmeleri için aratatil.meb.gov.tr internet adresini hayata geçirmiştir. Bununla birlikte Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademeleri için ayrı ayrı hazırladığımız "Okulum Denizli" kitaplarımız da öğretmen, veli ve öğrencilerimize ara tatil döneminde faydalı bir kılavuz olacaktır. Okul öncesi eğitimden ortaöğretime kadar bütün kademelerdeki öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin ara tatil dönemini gelişim ve dönüşüm için bir fırsat olarak göreceğine inanıyorum. Bu inançla birlikte gelişim ve öğrenmenin devam ettiği, yaparak - yaşayarak yeni beceriler kazandığınız bir ara tatil geçirmenizi diliyorum.

 

18-22 Kasım 2019 tarihlerinde ilimizde; 808 okulda, 14.454 öğretmen ve 187.682 öğrencimiz ara tatil yapacaktır. Ara Tatil Çocuk Etkinlik İl Koordinasyon Kurullarınca, öğrencilerin velileri ile birlikte yapacağı 68 adet etkinlik planlanmıştır. 18-22 Kasım 2019 ara tatil döneminde okullarda, öğretmenlerimize yönelik Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce hazırlanan 2019 Kasım Dönemi Mesleki Çalışma Programı uygulanacaktır.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.