DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Erbakır Fen Lisesini Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Erbakır Fen Lisesini Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Merkezefendi Erbakır Fen Lisesi ziyaretinde öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Okulun öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Müdür Ekici: Yeni bir eğitim-öğretim yılının ilk günlerini bırakarak dördüncü haftasına geldik. Okulumuz ilimizin adını başarılarla ülkenin dört bir yanında duyuran bir okulumuz. Tüm bunlar bir ekip işidir. Yöneticileri ve öğretmenleri ile yıllardan bugüne gelen bir birlik ve beraberlik içerisinde çalışmanın getirdiği başarılar olduğuna inanıyorum. Okullarımız türleri bazında kendi alanlarında ve aynı zamanda kültürel ve sportif anlamda her katmanda bir başarı öyküsüne sahip. Tüm bunlar eğitim açısından zenginliğimizi ortaya koyan bir durum oluyor." dedi.

Erbakır Fen Lisesinde sınıflarında öğrencilere misafir olan Müdür Ekici "Eğitim aldığınız okul ilimizin akademik olarak en başarılı okulu. Bu okulun yöneticisi olmak, öğretmeni olmak ve öğrencisi olmak çok özeldir. Sizlerin bu sıralarda olmanız yıllardır eğitim hayatınızda verdiğiniz emek ve çabanızın bir sonucu. Ben inanıyorum ki bir üst öğrenim olan üniversite eğitiminde de ülkemizin en iyi üniversitelerinde eğitim hayatınıza devam edeceksiniz.

İl olarak sizlerden beklentilerimiz çok yüksek. Erbakır Fen Lisesinde okumak sizlere ayrı bir sorumluluk yüklüyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Bütün ümidim gençliktedir" sizler farklı sektör ve iş gruplarında ülkemizin geleceği için çalışacaksınız. Güzel bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu güzelliklerin bizlere ileride daha da güzellikler vermesi için değerlerle kendimizi hayata ve geleceğe hazırlamalıyız. Sizlere önerim sosyal, teknolojik ve bilimsel bir projenin içinde yer alın. Bizim sizin için hedeflediğimiz "Hayata İnsan Hazırlamak "tır.  Önceliğimiz okullarınızı birincilikle bitirmeniz değil, hayatın içerisine dâhil olmanızdır. Böylelikle hayatın getirdikleri karşısında daha güçlü ayakta kalabilirsiniz. Çift kanatlılık tabirinde olduğu gibi, bir kanadınızda akademik çalışmalar yaparken diğer kanadınızda milli manevi değerlerinizi güçlendiriniz. Hedeflerinize ulaşmanız yolunda hepinize kolaylıklar ve başarılar diliyorum" dedi.

Erbakır Fen Lisesi ziyaretinde son olarak okul bünyesinde yapılan kütüphaneyi gezen Müdür Ekici, kütüphane hakkında okul müdürü ve yöneticilerden bilgiler aldı. Erbakır Fen Lisesine yakışır bir kütüphane olduğunu belirten Müdür Ekici, emeği geçen herkese ve yapımına katkıda bulunanlara teşekkür etti.

06-10-202206-10-202206-10-202206-10-202206-10-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.