DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İlimizdeki 797 okul/kurumda, 10.226 derslikte, 188.005 öğrencimiz, 15.297 öğretmenimiz ve kıymetli velilerimiz ile 2021-2022 Eğitim - Öğretim Yılı'nın sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Sevgili Öğrenciler,

Karne heyecanını hep birlikte yaşamaktayız. Uzun bir eğitim-öğretim dönemini tamamlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Çok çalıştınız, çok yoruldunuz. Güzel bir tatili hak ettiniz. Yaz tatili boyunca dinlenin. Boş vakitlerinizi iyi değerlendirin. Okuyarak, yazarak ve gezerek bilgi ve beceri dağarcığınızı en üst noktalara taşıyın. Sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılmaya gayret edin. Tatili, kendinizi geliştirmek için bir fırsat olarak görün. Yarınlarınız için planlar yapın. Ailenizle ve arkadaşlarınızla nitelikli zaman geçirin. 

Değerli meslektaşlarım,

          Her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir inançla yarınlarımızın teminatı çocuklarımız için çalıştınız. Gösterdiğiniz üstün gayret ve çabayla öğrencilerimizin rehberleri oldunuz. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ve teşekkür ediyorum.  Gösterdiğiniz fedakârlıkla yarınlarımızın mimarları oldunuz. Çocuklarımızın bilgi ve beceri dünyalarını inşa ettiniz. Öğrencilerimizi donanımlı kılmak için büyük çaba gösterdiniz. Onları kültürel, millî, manevi ve evrensel değerler ile geleceğe taşıdınız.

Saygıdeğer veliler,

Çocuklarımız, geleceğimizin güvencesidir. Hepimizin ortak hedefi, onların nitelikli bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleridir. Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Onlar için birlikte çalışmaktayız. Daima yanımızda olduğunuzu hissederek plan ve programlarımızı yaptık. Sizlerin üstün destekleriyle çocuklarımıza sonsuz ufuklar kazandırdık.  Çocuklarınız için sergilediğiniz fedakârlık her türlü takdirin üzerindedir. Her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizler daima yenilikçi ve çözüm odaklı proje, iyi uygulama ve programlarla eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütmekteyiz. Bakanlığımızın plan ve programları doğrultusunda Mesleki Eğitimde 1000 Okul, Temel Eğitimde 10 Bin Okul, Sıfır Atık, Çevre Dostu 1000 Okul, Kütüphanesiz Okul Kalmayacak, Geri Dönüşüm Kütüphaneleri, TEKNOFEST, TÜBİTAK, Erasmus ve Etwinning gibi ulusal ve uluslararası projeler; GEKA Kalkınma Ajansı ile yürütülen bölgesel projeler; Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP), Şehrim Denizli, Okuyan Denizli, Kütüphaneleriyle Yaşayan Okullar, Sıfır Atıkla Geleceğe Değer Kat, Anadolu Çınarlarına Saygı, Dijital İçerik Deposu (DİDEPO), Üç Boyutlu Modelleme ve STEM faaliyetleri gibi müdürlüğümüzce hazırlanan projeler; meslek birlikleri ve Pamukkale Üniversitesi ile yapılan protokoller çerçevesinde işbirliği projeleri; fikri ve sınai mülkiyet hakları patent ve tescil çalışmalarımızla öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerini en üst seviyeye çıkarmanın gayreti içindeyiz.

18 ve 19 Haziran 2022 tarihlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (2022-YKS) girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tebessüm ve gülümsemelerle buluşacağımız yeni eğitim-öğretim yılına ulaşmak dileğiyle, iyi tatiller diliyorum.


Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.