DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekme, toplumsal farkındalık oluşturma adına önemli bir gün.

 

Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya ve toplumun her alanında aktif bir şekilde yer almalarını sağlamaya dair yapılan tüm çalışmalar, onların yaşamlarını güzelleştirecek, toplumun gücüne güç katacaktır. Unutulmamalıdır ki engelli olmak, çalışmaya, üretmeye, başarıya asla engel değildir. Dünyamız, önündeki tüm engelleri aşarak hedeflerine ulaşan insanların başarı öyküleri ile doludur. Bilimde, sanatta, sporda, eğitimde, iş hayatında üstün başarılara imza atan engelli bireyleri görmek, bizler için son derece mutluluk ve gurur vericidir. 

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur." sözünü şiar edinerek Milli Eğitim camiası olarak engelli öğrencilerimiz için titizlikle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Özel eğitim okullarımızda, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızda oluşturulan özel eğitim sınıflarımızda, rehberlik araştırma merkezlerimizde ve rehabilitasyon merkezlerimizde, öğrencilerimizin kendi kendilerine yeterli bir duruma gelmelerine ve temel yaşam becerilerini geliştirmelerine rehberlik etmekte, onları hayata hazırlamaktayız. Eğitimciler olarak engelsiz yaşamda daha sorumlu, bilinçli ve duyarlı davranmak zorunda olduğumuzun farkındayız

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde, her birimizin bir engelli adayı olduğunu hatırdan çıkarmadan, zihinsel ve bedensel farklılıkların hayata engel oluşturamayacağı inancıyla; engelli vatandaşlarımıza, öğretmenlerimize, personelimize, velilerimize ve öğrencilerimize, toplum vicdanının hassas ikliminde huzurlu, sağlıklı; engellerin, engel olamayacağı bir hayat temenni ediyorum.                                       

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.