DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Bugün 30 Ağustos 1922'de, Dumlupınar'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında, Büyük Taarruz 'un zaferle taçlanışının 100'üncü yıldönümünü kutluyoruz. Bir kez daha bu büyük zaferin yıldönümüne kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı, hepimize kutlu olsun.

 

19 Mayıs 1919'da, Samsun'da yakılan kurtuluş ateşi, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile sönmez bir meşaleye dönüşmüştür. Varlığımızın önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos'ta Türk milleti, şanlı ordusuyla istiklâl ve istikbalinin yok edilişine geçit vermemiş, kazandığı zaferi tarihin sayfalarına altın harflerle yazdırmıştır. Bir milletin varlığını sürdürebilmesi, her ferdinde bağımsızlık inancı ve hür yaşama kararlılığının tek bir yürekte toplanmasıyla mümkün olabilmektedir. Türk milleti ve Türk ordusu bağımsızlık inancı ve hür yaşama kararlılığını, daima şerefle ve gururla taşımıştır. İşte bugün kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı, böylesine yüce duygu ve ortak değerlerle bütünleşerek ortaya çıkan bir bayramdır. Türk milletinin küllerinden doğuşunun simgesi olan 30 Ağustos Zaferi, birlik ve beraberlik ateşiyle yazılmış mümtaz bir destandır.

 

Şüphesiz dün olduğu gibi bugün de aziz milletimizin her bir ferdi; ülkesini tehdit altında gördüğünde olağanüstü bir vatanseverlik ve kahramanlık hissiyle kendisine yönelen tüm tehditleri bertaraf edecektir. Milletimiz, vatan uğruna her koşulda canını siper edeceğini daima göstermiştir. Milletimizin her bir ferdi, büyük ve müreffeh bir ülkenin evlatları olduğunu tüm dünyaya bağımsızlık ruhuyla kabul ettirmiştir.

 

Millet olarak en temel sorumluluğumuz, şüphesiz Cumhuriyet'imizin banilerinin bizlere mirasları olan sönmez bağımsızlık ve hürriyet meşalesini, sonraki nesillere ulaştırmaktır. Bizler, büyük güven duygusuyla gençlerimizin, çocuklarımızın ve nihayetinde milletimizin, bu bilinçle donatılmış olarak sorumluluklarını yerine getireceklerine inanmaktayız. Ülkemizin ilerlemesinde muasır medeniyet idealini, hep birlikte büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla yükseltecek ve yaşatacağız.   

 

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı'nızı tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.