DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

2022-2023 eğitim-öğretim yılı uyum haftasında İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Pamukkale Ahmet Hanife Paralı Anaokulu ve Vakıfbank İlkokulunu ziyaret ederek öğretmen, öğrenci ve velileri ile bir araya geldi.

İlk olarak Pamukkale Ahmet Hanife Paralı Anaokulunu ziyaret eden Müdür Ekici ilk defa okulları ile tanışan anaokulu miniklerinin heyecanına ortak oldu. Öğrencilerle sohbet eden Müdür Ekici, öğrencilere balon hediye ederek, onlarla birlikte çeşitli etkinlikler yaptı.

Pamukkale Ahmet Hanife Paralı Anaokulu bahçesinde velilerle bir araya gelen Müdürü Ekici "2022-2023 eğitim öğretim yılında ilimizde okul öncesi 5 yaş grubunda okullaşma oranımız neredeyse %100 oldu. İlkokul öncesi okul öncesi eğitimin önemini yıllardır vurguluyoruz. Bakanlığımız bu yaz döneminde de okul öncesi eğitime büyük yatırımlar gerçekleştirdi. İlimizde de anaokullarımızda iyileştirmeler yapıldı. Yeni anaokullarımız açılarak okullarımıza Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bakanlığımızca malzeme desteği yapıldı. Eğitimde işin en güzel taraflarından biri siz velilerimizin desteğini arkamızda hissetmek oluyor. Bizler öğrenci ve velilerimize hizmet için buradayız. Bizlere verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin ikinci durağı Vakıfbank İlkokulu oldu. Vakıfbank İlkokulunda da uyum eğitiminde olan çiçeği burnunda birinci sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.  Sonrasında öğretmenler odasında yeni eğitim-öğretim yılı hazırlıkları kapsamında mesleki çalışma yapan öğretmenlerle bir araya gelen Müdür Ekici "Yeni eğitim-öğretim yılımız başlarken sizlere merhaba demek istedim. 2022-2023 eğitim-öğretim yılının sağlıklı, huzurlu, mutlu, akademik başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyorum. İlkokulda öğrencilerimizin eğitim hayatlarının temellerini atıyoruz. Bugün Denizli YKS'de Türkiye 4.sü oldu ise bunun başlangıcı ve omurgası ilkokullarda atılıyor. İyi ki varsınız. Bir sınıf öğretmeni olarak birinci sınıfa gelen bir çocuğun ilgi ve kabiliyetlerini ilk bakışta görebiliyoruz. Her öğrencimiz bir hazinedir. Biz öğretmenlerin görevi bu hazinelerin kendilerini keşfetmesini sağlamaktır. Sizlere güvenimiz sonsuzdur. Yeni eğitim-öğretim yılımız hayırlı olsun" dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.