DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin Ramazan Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin Ramazan Bayramı Mesajı

On bir ayın sultanı Ramazan ayını idrak ederek Ramazan Bayramı'na ulaşmış bulunmaktayız. Ramazan Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyorum.

Bayramlar, toplum hayatımızda en önemli ve en değerli günler arasında yer alır. Bayramlar vesilesi ile birlik ve beraberlik içinde mutluluklarımızı paylaşırız. Bayram ziyaretlerinde kardeşlik, akrabalık ve dostluk duygularımızı pekiştiririz. Bayramlarda sevgimizi ve saygımızı huzurla paylaşma imkânına kavuşuruz.

Her bayram, toplum hayatının en özel ve en güzel günleri olmaktadır. Bayramlar sayesinde hayatın anlamını daha iyi kavrarız. Kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı bayram neşesi içinde unuturuz. Yardımlaşma ve dayanışma duygusu milletimizin en güzel hasletlerinden birisidir. Bayramlarda yardımlaşma ve dayanışma duygumuz pekişir. İhtiyacı olanın yanında olmaya gayret ederiz. Bayram günlerinde geleneklerimiz ve göreneklerimizle neşe ve sevinç içinde bütünleşiriz. Tebessümle yaptığımız her bayram ziyaretimizde, milletçe birlik ve beraberlik ruhumuzun ortak bir paydada buluşmasını sağlarız.

Birlik ve beraberlik ruhumuz, bizleri derinden etkileyen depremde de yaralarımızı sararken en büyük güç kaynağımız olmuştur. Depremin yol açtığı çok sayıdaki can kaybı ve büyük yıkımlar nedeniyle derin başsağlığı dileklerimi sunuyorum. Hayatını kaybedenlerin ailesi ve yakınlarına üzüntümü ve desteğimi, felaket sonucu yaralananlara acil şifalar diliyorum.

Bizler, bugün bir güzel Ramazan Bayramı'nı daha huzur içinde idrak etmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Ülkemizde huzur içinde yaşayabilmemizi, kutsal değerlerimiz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle;  öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin, hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum. Ramazan Bayramı'nın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.