DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Emre Çalışkan'ın Gaziler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Emre Çalışkan'ın Gaziler Günü Mesajı

Gurur ve övünç kaynağımız olan gazilerimizin hatırasını canlı tutmak, bugünkü ve gelecek nesillerin hafızalarında yer etmesini sağlamak gayesiyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşal Rütbesi ve Gazilik Unvanının verildiği 19 Eylül günü, "Gaziler Günü" olarak kabul ve ilan edilmiş olup, bu müstesna günün 102'nci yıldönümünü vefa, gurur ve minnet ile idrak ediyoruz.

Aziz milletimiz için şehitlik ve gazilik unvanları hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek kadar büyük ve önemli bir onur kaynağıdır.

Bugün "Ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum" anlayışıyla istiklal ve istikbaline sahip çıkan, her karışını asil kanlarıyla sulayarak bu toprakları bize vatan yapan Aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıklarıyla dolu şanlı bir tarihe sahip büyük bir milletin evlatları olmanın şeref, onur ve gururunu yaşıyoruz.

 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle; Vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü ile milli birlik ve beraberliğimizin bekası uğruna üstün fedakârlıklar göstererek canı pahasına göğsünü siper etmiş ve gazilik mertebesine ulaşarak bu nişanı bir ömür boyu gururla taşımış gazilerimizin,  bu toprakları bize vatan yapan, bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kahraman Gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyor, Hakka yürüyenlere Allah'tan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve mutluluklar diliyoruz.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.