DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarına Hazırlanıyor

İlimiz Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarına Hazırlanıyor

İlimizde 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında yapılacak olan "Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarı" planlanması yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında yapılan toplantıya Şube Müdürü Erdinç Akkaya, Merkezefendi ve Pamukkale ilçesinde bulunan mesleki ve teknik anadolu lisesi müdürleri, GEKA ve Yeşilay Danışmanlık Merkezinden yetkililer katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında "2023 Vizyonunda yer alan Mesleki Eğitime verilen önemin artırılması yönünde çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda geniş çaplı "Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim" fuarı planlaması için bir araya geldik. Mesleki eğitim ülkemizin geleceğidir. Sizlerle birlikte mesleki eğitimde iyi bir yol kat edebilirsek Türkiye'nin önünü açarız. Ufkumuzu biraz daha aşıp atölye şeflerimizle, öğretmenlerimizle, sivil toplum örgütlerimizle ve hayırseverlerimizle birlikte daha ileriyi görmemiz gerekiyor. Hep birlikte mesleki eğitim üzerinde yoğunlaşmamız gerekiyor. İşbirliği protokollerini kullanarak çocuklarımızın eğitim öğretimlerini en üst düzeyde tutmak ve onları başarılı birer birey haline getirmek bizlerin görevidir. Önü açık olan meslek dallarımızı ön plana çıkaracağız. Bu kapsamda GEKA ile birlikte Denizli'ye değil Türkiye'ye örnek olacak çalışmalar yapmayı planlıyoruz" dedi.

 

Toplantının devamında GEKA Uzmanı Harun Kaptan, Mesleki Eğitim kapsamında Organize Sanayiciler tarafından önerilen bir proje fikrinin olduğunu belirtti. Bu konuda Mesleki eğitim veren okul-kurum müdürlerinin de fikirlerine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.   Yeşilay Danışmanlık Merkezi Sosyal Hizmet Uzmanı Ayşenur Dev okul müdürlerine 'Bağımlılıkla Mücadele' kapsamında gençlerimize yapılabilecek bilgilendirme çalışmaları ile ilgili sunum yaptı.

 

Toplantının sonunda Erdinç Akkaya tarafından 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak olan 'Öğrenme Şenlikleri ve Mesleki Eğitim Fuarı" için yapılan çalışmalar değerlendirildi.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.