DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Matematik Seferberliği Çalışmaları Devam Ediyor

 İlimizde Matematik Seferberliği Çalışmaları Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan Matematik Seferberliği kapsamında ilimizde projeler ve etkinlikler devam ediyor.

Millî Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde başlatılan Matematik Seferberliği kapsamında TÜBİTAK 4004- Bilim ve Toplum Destekleme Programları Matematik Yılı Özel Çağrısı tarafından desteklenen Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yürütülen 'Erken Çocukluk Matematik Öğretiminde Öğretmen Yeterliliklerinin Ürün Odaklı Geliştirilmesi' adlı projemiz başladı.

Pamukkale Sema - Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapılan proje çalışmalarına İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, eğitmenler, Denizli ve farklı bölgelerden 28 okul öncesi öğretmeni katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında "Matematik Seferberliği kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenen projemiz için bugün burada olan değerli akademisyenlerimiz, diğer illerden gelen öğretmenlerimiz ve ilimizdeki çalışma arkadaşlarımız okul öncesi öğretmenlerimiz hepiniz hoş geldiniz. Bakanlığımız tarafından başlatılan ve ülke genelinde öğrencilerimizin matematiği analitik düşünmesini küçük yaşlarda başlaması adına 'Erken Çocukluk Matematik Öğretiminde Öğretmen Yeterliliklerinin Ürün Odaklı Geliştirilmesi' TÜBİTAK projemizi hayata geçirdik.

İlimizde okul öncesi öğretmenlerimiz ve kurumlarımız çok farklı çalışmalara imza atıyor. Eğitimde marka şehir Denizli derken okul öncesi çok önemli bir yer tutuyor. Öğrencilerimizin okulla temasları 36 aylıktan itibaren okul öncesi ile başlıyor. Bilişsel, duyuşsal ve sosyal anlamda da öğrencilerin akranları ile ilk temaslarının olduğu anlar. Siz okul öncesi öğretmenlerimizin yaptığı iş çok çok kıymetli. Burada attığımız adımlar öğrencilerimizin ileriye yönelik olarak akademik başarılarında, iyi bir birey olmalarında ve sorumluluk almalarında ilk temel adımlardır. Hayata geçirdiğimiz projelerle Bakanlığımızın Matematik Seferberliği ile başlattığı çalışmaya ilimizden güçlü bir destek vererek, çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak istiyoruz. Çalışmalarımızın tümü Türkiye Yüzyılında eğitimin daha güçlenmesi adınadır. Denizli'miz tarihi ve kültürel güzellikleri ile zengin bir coğrafyada yer alıyor. Projemizde bize destek veren akademisyenlerimiz ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum." dedi.

Matematik Seferberliği kapsamındaki TÜBİTAK  Projesi, 23 Ocak'ta başlamış olup Denizli ve farklı bölgelerden 28 okul öncesi öğretmeninin katıldığı, ürün odaklı etkinliklerle desteklenmiş, fraktal geometri ile doğada matematik, oyun ve oyunlaştırma, tasarım odaklı mühendislik ve matematik uygulamaları, teknoloji ve mobil uygulamalar, öyküleme ile problem oluşturma ve yaratıcılık becerisini geliştirme yöntemlerinden oluşan altı günlük eğitim programını içeriyor.  Projede, alanında yetkin ve proje konularıyla paralel önemli bilimsel çalışmalar gerçekleştirmiş değerli bilim insanları, uzman ve eğitmen olarak yer alıyor.


26-01-202326-01-202326-01-202326-01-202326-01-2023

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.