DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisine Seçilen Okullar Teşekkür Belgesi ile Ödüllendirildi

İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisine Seçilen Okullar Teşekkür Belgesi ile Ödüllendirildi

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce, imam hatip okullarındaki başarılı örneklerin ve model uygulamaların tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi açılacak.

 

Sergi Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu'ndaki imam hatip okullarındaki başarılı örneklerin yaygınlaştırılması ve toplumsal sorumluluk ve gönüllülük programları ile model uygulamalar imam hatip okulları tarafından hayata geçirilmesini hedefliyor.

 

5 Tematik Alan 381 Başvuru

 

Sergiye başvurular, akademik gelişim ve bilimsel faaliyet,  sosyal-kültür-sanat-spor, değerler eğitimi, kurumsal kapasite ve fiziki ortam, AR-GE ve proje uygulamaları olmak üzere 5 tematik alanda yapıldı. Belirlenen tematik alanlardan Akademik gelişim ve bilimsel faaliyet alanına 101, sosyal-kültür-sanat-spor alanına 117, değerler eğitimi alanına 90, kurumsal kapasite ve fiziki ortam alanına 28, AR-GE ve proje uygulamaları alanına ise 45 olmak üzere toplam 381 başvuru yapıldı.  Başvurular ise 20 Mayıs-11 Haziran 2021 tarihleri arasında alındı.

 

Başvuruların ardından birinci ve ikinci değerlendirme aşamasını geçen ve son aşamada Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayan 100 okul belirlendi. Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı imam hatip okullarının geliştirdiği 3 proje İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi'ne seçildi.

 

Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici: "İlimiz Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulayan proje okullarından Başarılı örnekler sergisinde ilk 100 okul arasına Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi - Lügat-i Cedide adlı projesi, Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi - V Başarı adlı projesi ve Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi - Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar adlı  projesi ile girme başarısı gösterdi. Başarılı Örnekler Sergisinde ilk 100 Okul arasına giren okullarımız Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz tarafından Teşekkür Belgesi ile onure edildiler. Bizlerde  genel müdürümüz imzalı Teşekkür Belgeslerini okullarımıza verdik.  İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi'ne seçilen okullarımızı, yönetici, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.