DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okulları Kalite Takip Sistemi (KTS) Başarı Belgeleri Verildi

İmam Hatip Okulları Kalite Takip Sistemi (KTS) Başarı Belgeleri Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu Din Öğretmi hedefleri doğrultusunda oluşturulan İmam Hatip Okulları Kalite Takip Sistemi (KTS)'nde dereceye giren okul müdürleri ödüllendirildi.

 

İmam Hatip Okulları Kalite Takip Sistemi (KTS)'nde yapılan değerlendirmeye göre ilimizde ilk beşe giren okul müdürlerine Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan "Başarı Belgeleri" İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından verildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen belge törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Kayayurt ve ilk beşe giren imam hatip okulları müdürleri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açıklamada "Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında planlanan, ilçe müdürlüklerince değerlendirilen ve önerilen, il milli eğitim müdürlüklerince de nihai karara bağlanarak sisteme girişi yapılan eylemler yine imam hatip okulları tarafından uygulanmakta olup Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce Kalite Takip Sistemi (KTS) adı verilen elektronik yazılım sistemi ile takip edilmektedir.

 

Bu yazılım sistemiyle "eğitim ortamları ve fiziki imkânlar, öğretmenler ve eğitim yöneticileri, akademik gelişim ve üniversiteye hazırlık, mesleki gelişim (öğrenci), değerler eğitimi, bilim, sanat, spor, sosyal ve kültürel etkinlikler, okul tarafından gerçekleştirilen örnek ve özgün uygulama/proje alanı, izleme ve değerlendirme" alanlarında okullarımızın izleme ve değerlendirmesi gerçekleştirilmektedir"dedi.

 

Kalite Takip Sistemi (KTS) Denizli'de İlk 5'e Girerek başarı belgesi alan okullar;

 

İlçesi / Okul Adı                                                                                                      

1-      SERİNHİSAR / Serinhisar İmam Hatip Ortaokulu                                   

2-      SERİNHİSAR / Serinhisar Yatağan İmam Hatip Ortaokulu                     

3-      ÇARDAK / Çardak İmam Hatip Ortaokulu                                              

4-      ÇAL / Çal Anadolu İmam Hatip Lisesi                                                     

5-       PAMUKKALE / İncilipınar Şehit Burhan Acar İmam Hatip Ortaokulu

20-09-201920-09-201920-09-201920-09-201920-09-201920-09-2019

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.