DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okulları Mesleki Yarışmaları Yapılan Finalle Sona Erdi

İmam Hatip Okulları Mesleki Yarışmaları Yapılan Finalle Sona Erdi

Millî Eğitimin genel amaçları doğrultusunda, anadolu imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokulu öğrencilerinin sosyal, kültürel, mesleki, akademik ve sanatsal alanlarda ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirmelerine imkân sağlayacak faaliyetler kapsamında anadolu imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokulu öğrencileri arasında geleneksel olarak yapılan "Genç Sadâ /Genç Nidâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma", "Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması", "Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması" ve "Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması" gerçekleştirildi.

 

Merkezefendi Belediyesi İmam Hatip Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışmasının finaline Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürleri Ramazan KAyayurt, Süleyman Ekici, , İl Müftü Vekili Hasan Hüseyin Palabıyık okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

 

İlimiz İmam Hatip Ortaokulları Mesleki Yarışmaları: "Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması-Erkek", "Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması-Erkek", "Genç Nidâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması-Kız", " Hafızlık Yarışması-Kız"ve "Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması-Erkek" olarak üzere 5 kategoride yapıldı.

 

İlimiz İmam Hatip Liseleri Mesleki Yarışmaları: "Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması-Erkek", "Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması-Erkek", "Genç Nidâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması-Kız", "Hafızlık Yarışması-Kız", "Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması-Erkek", "Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması"  olarak 6 kategoride yapıldı.

 

Yarışmalara İmam Hatip Ortaokullarından 50 öğrenci, Anadolu İmam Hatip Liselerinden 67 öğrenci olmak üzere toplamda 117 öğrenci katıldı. Yarışmaya katılan öğrencilerden dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller ve başarı belgesi ile, katılımcı öğrencilere de çeşitli ödüller ve katılım belgesi Denizli Valisi Hasan Karahan tarafından verildi.

 

02-01-202002-01-202002-01-202002-01-202002-01-202002-01-2020

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.