DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okullarımızda Öğrencilerimiz Bir Çok Farklı Programda Eğitim Alabiliyorlar

İmam Hatip Okullarımızda Öğrencilerimiz Bir Çok Farklı Programda Eğitim Alabiliyorlar

İl Mili Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, ilimiz geneli İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürleriyle pandemi döneminde okullarımızda yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere telekonferansta bir araya geldi.

Önümüzdeki eğitim öğretim yılı ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında da bilgiler veren Müdür Oğuz, konuşmasında; " LGS sonuçlarının bizlere gösterdiği üzere ilimiz geneli imam hatip ortaokullarımız büyük bir başarı elde ettiler. İlk 10%'luk dilimde 227 öğrencimiz var. Bu başarıda emeği geçen okul müdürü arkadaşlarıma, öğretmenlerimize ve başarının mimarları öğrencilerimizi tebrik ediyorum.

Sayın Bakanımızın açıkladığı üzere 31 Ağustos 2020 tarihinde yeni eğitim öğretim yılı başlıyor. Tüm hazırlıklarımızı bu tarihi referans alarak gerçekleştiriyoruz. Her okulumuzda sosyal mesafe kurallarına göre sınıf ve pansiyonlarımızın planlamalarını gerçekleştiriyoruz. Taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimiz hijyen koşullarına uyumlu servis ve yemekhanelerde bu hizmeti alacaklar.

Tercih döneminde okullarımızda tüm rehber öğretmenlerimiz ve tercih danışmanları öğrencilere yardımcı olmak için hazır bulunuyorlar" dedi.

 

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih maratonu da başlamış oldu. Bu doğrultuda Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün internet sitesinden tercihte bulunulabilecek İmam Hatip okullarının listesi yayınlandı.

2020 LGS sonuçlarıyla veya adrese dayalı olarak Anadolu imam hatip liselerini tercih etmeyi düşünen öğrencilerimizi Anadolu imam hatip liselerinde uygulanan Temel İslam Bilimlerinin yanı sıra Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Yabancı Dil, Uluslararası, Sanat ve Spor gibi farklı programlar da bekliyor.

Anadolu İmam Hatip Liselerinde Fen ve Sosyal, 9 farklı dilde yabancı dil, uluslararası başta olmak üzere 8 farklı programda öğrencilerimiz eğitim alabiliyorlar.

Daha ayrıntılı bilgiler Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün aşağıda bulunan web sayfalarından alınabilir. Ayrıca; okul müdürlükleriyle ya da ilçe ve il müdürlüklerinde bulunan Din Öğretimi birimleriyle irtibata geçilebilir.

 

Okul Listesi: http://dogm.meb.gov.tr/bilgisistemi/okul_listesi/

Okullar İle İlgili Tanıtıcı Bilgiler: http://dinogretimi.meb.gov.tr/Okullar.aspx

21. yy Becerileri Bağlamında Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında Yeni Dönem Kitapçığı: http://dogm.meb.gov.tr/pdf/Yeni_Donem_Kitapcik.pdf

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.