DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatipliler Yarışıyor Mesleki Bilgi Yarışması İl Finali Yapıldı

İmam Hatipliler Yarışıyor Mesleki Bilgi Yarışması İl Finali Yapıldı

Kur'an-ı Kerim başta olmak üzere meslek dersleri kazanımlarını desteklemek, öğrencilerin mesleki bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerine yönelik mesleki bilgi yarışması gerçekleştirildi.

 

Denizli İl Finali Merkezefendi İlçesi Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde Konferans Salonunda yapıldı.

 

Bilgi yarışmalarına ilimiz geneli Anadolu imam hatip liselerinin tüm sınıf seviyelerinde (9, 10, 11 ve 12. sınıf) şubeleri olan okullar katıldı. Yarışmaların ilk etabını okullar arasında Türkiye geneli düzenlenen "Kazanım Değerlendirme Sınavı" esas alındı. Sınav sonucunda ilk 8'e giren okullar finalde yarıştı.

 

Bilgi yarışmasında, Anadolu imam hatip liselerinde okutulan tüm sınıf seviyelerinde meslek dersleri müfredatı ve ders materyallerinde yer alan konulardan, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün belirlediği ölçütlere uygun olarak hazırlanan sorular kullanıldı.

 

İl Finali Yarışmasında Dereceye Giren Okullar

1.Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi

2.Servergazi Anadolu İmam Hatip Lisesi

3.Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi de çekişmeli bir mücadelenin sonunda 3.lüğü paylaştı.

 

İl Finalinde birinci olan Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ilimizi  temsilen 25-31 Mayıs 2022 tarihlerindeki bölge yarışmalarına katılacaktır. Bölge finalleri ölçme ve değerlendirme merkezlerinde çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.