DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Karanlığı Aydınlananlar''dan Ön Yargıları Kırma Öyküleri

'Karanlığı Aydınlananlar''dan Ön Yargıları Kırma Öyküleri

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, üniversiteler, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları işbirliğinde yürütülen "Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi 4 Projesi" kapsamında; eski hükümlülerin istihdamı konusundaki önyargıların giderilmesi ve yetişkinlerin temel becerilerinin geliştirilerek etkin vatandaşlar olarak yaşamlarına devam etmelerinin sağlanması amacıyla "Karanlığı Aydınlananlar" adında öykü yarışması düzenlenmiştir.

Denetimli serbestlik yükümlüleri ve eski hükümlülerin katıldığı yarışmada, önceden hüküm giymeleri nedeniyle iş ve sosyal hayatta karşılaştıkları olumsuzlukların üstesinden gelmek için gösterdikleri gayreti tasvir eden hikâyeler paylaşıldı.

Yarışmaya katılan Denizli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü eski hükümlüsü Ali Erkal Çivril, yazmış olduğu "Gündoğumu" isimli öyküyle bölgesel ve Türkiye genelinde yapılan değerlendirmede 3.'lük derecesini elde etmiştir.

Dereceye giren Ali Erkal Çivril'in ödülü Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından Cumhuriyet Başsavcılık makamında kendisine verilmiştir.

21-11-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.