DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOROFEST DENİZLİ Okul Koroları Festivali

KOROFEST DENİZLİ Okul Koroları Festivali

KOROFEST DENİZLİ Okul Koroları Festivali yapıldı.

Pamukkale İlçesi Tekkeköy Ortaokulu koordinesinde gerçekleştirilen KOROFEST DENİZLİ Okul Koroları Festivaline 20 koro katıldı.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan Korofest Denizli'nin açılışına Denizli Valisi Ali Fuat Atik'in eşi Fulya Atik Hanımefendi, Vali Yardımcısı Rıza Dalan,  İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Tekkeköy Ortaokulu Müdürü Ahmet Dereköy, okul müdürleri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

Korofest Denizli Okul Koroları Festivali açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir." diyerek; aslında bizim duracağımız hizayı da bize net bir şekilde göstermiştir.

Yalnızca yeme içme gibi asli ihtiyaçlarının karşılanması insan için kâfi değil. Akademik başarıların da olması gerekir; ancak bunun yanında bilişsel, duyusal, sanatsal etkinlikler içerisinde insanın kendini ifade etmesi gerekiyor. İnsanoğlu duygulardan müteşekkildir.  Bu sebeple ileride iz bırakıcı faaliyetlerde bulunabilmeleri için gençlerimizin sanatla, sporla, kültürle çok erken yaşlarda buluşması gerekiyor. Bizler de, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, hedefimizi bu şekilde koyduk. 6 Eylül'de başlayan bu serüvenimiz yılsonunda okullarımızın çok farklı, özel ve güzel etkinlikleriyle inşallah taçlanacak.

Akademik anlamda Denizli adına geçen hafta açıklanan bir veri vardı. İlimiz YKS'de başarı sırası ortalamalarına göre Türkiye 4.'lüğü elde etti. Buna destek olan tüm ekibimize teşekkür ediyorum.

Tekkeköy Ortaokulu'nun böylesine prestijli bir çalışmada var olması, orada güzel şeylerin yapıldığının da aslında önemli bir göstergesidir. Kıymetli Okul Müdürünü, değerli öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum" dedi.

Sabah açılış programı ile başlayan festival 3 oturumda devam etti. Okul Koroları Festivali'ne 20 ayrı koro kapsamında toplamda 800 korist katıldı. Gün boyu süren KOROFEST DENİZLİ etkinliğini yaklaşık 2.500 kişi takip etti.

 

Korofest Denizli etkinliğine katılan korolar;

Tekkeköy Ortaokulu

TED Koleji 6.sınıflar

Hakkı Dereköylü GSL

Osman Özgür İlkokulu 2-H

Pamukkale Üniversitesi

Karahasanlı Ortaokulu

Merkezefendi Belediyesi

Bereketli İmam Hatip Ortaokulu

Hayırseverler Ortaokulu

Osman Özgür İlkokulu 2-E

15 Temmuz Şehitler AL

Ahmet Sami Uslu Ortaokulu

EKYYD Denizli Görme Engelliler Ortaokulu

Özel Denizli Sınav İlkokul Korosu

Osman Özgür İlkokulu (Neşeli Ritimler)

Osman Özgür İlkokulu 3-H

Pınarkent Ortaokulu

Hüsamettin Kulaklı İlkokulu

Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Final Okulları Minikler Korosu


06-06-202206-06-202206-06-202206-06-202206-06-202206-06-202206-06-202206-06-202206-06-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.