DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütüphaneleriyle Yaşayan Okullar

Kütüphaneleriyle Yaşayan Okullar

Okuyan Denizli ve Kütüphaneleriyle Yaşayan Okullar Projesi ile ilimizin her bir köşesindeki okul kütüphaneleri öğrencilerin gözde mekanları halini geliyor. 

Pamukkale Fahri Akçakoca Anaokulu bu kapsamda hayata geçirdiği Kitap ve Görsel Kütüphane, FA Kitap Kafe ve Okul Mezunlar Panosunun açılışı İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici tarafından gerçekleştirildi. 

Açılışta konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Okul öncesi öğretmenlerimiz göstermiş oldukları gayretler konusunda büyük bir takdiri hak ediyorlar. Çocuklarımızın devam edecek eğitim hayatları boyunca okul öncesi eğitimle elde ettikleri kazanımlar, onları hayata daha hazır bireyler haline getirecektir. 

Okul öncesi eğitimde çocuklarımızın öğrenme süreçlerini görsel materyallerle desteklemek bu çağdaki çocuklarımız için oldukça faydalı. Görsel Kütüphane kavramının eğitici yönleri oldukça fazladır. Çocuklarımızın hayatları boyunca kazanacakları alışkanlıkların temelleri okul öncesi eğitimde atılmaktadır. Bu yaşlarda kütüphane ile tanışıp kitap kültürü kazanan bir birey hayatının devamında mutlaka kitaba dokunmak isteyecektir. Kitap ve Görsel Kütüphane ile FA Kitap Kafe'nin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz Kütüphane Haftasında, Kütüphaneleriyle Yaşayan Okullar projesi kapsamında okul kütüphanelerimizde yapılan çeşitli etkinliklerle kütüphanelerin öğrencilerimiz tarafından daha etkin olarak kullanmasına teşvik ediyoruz" dedi. 

Kitap ve Görsel Kütüphane, FA Kitap Kafe ve Okul Mezunlar Panosunun açılış kurdelesi İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürleri Affan Başbuğ ve Yasin Temel, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler tarafından kesildi. 

Programda anaokulu minikleri hazırladıkları gösterilerini Müdür Ekici ve beraberindekilere sundular. Program sonunda okul idaresince açılışa katılan misafirlere en değerli hediyelerin  başında gelen kitap hediye edildi.

29-03-202229-03-202229-03-202229-03-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.