DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS'de Tam Puan alan Öğrenciler Ödüllendirildi

LGS'de Tam Puan alan Öğrenciler Ödüllendirildi

Milli Eğitim Bakanlığınca 2019 LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından Türkiye genelinde 565 öğrenci tüm soruları doğru yaparak 500 tam puan aldı. İlimizden tam puan alan 565 öğrencinin içerisinde 26 öğrenci yer aldı.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan, Valilik Konferans Salonunda yapılan törenle 500 tam puan alan 26 öğrenciyi ödüllendirdi.

 

Ödül törenine Denizli Valisi Hasan Karahan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Mili Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında "Sayın Valim, Sayın Kaymakamım, çok saygı değer anneler babalar çalışma arkadaşlarım ve geleceğimizin teminatı, Denizli'mizin gururu, sevgili öğrenciler.  Bugün heyecanlıyız, gerçekten Denizli adına 26 öğrencimizi içtenlikle tebrik ediyorum. İlimizin adını ülke genelinde duyurdular. Onlar Denizli'mizdeki diğer öğrencilerimize çok iyi bir şekilde örnek oldular. Başta ilçe milli eğitim müdürü arkadaşlarım olmak üzere okul müdürlerimizi ve öğretmenlerimizi yaptıkları çalışmalardan dolayı içtenlikle tebrik ediyorum. Tabi ki esas tebrik edilmesi gerek olan sevgili yavrularımızdır. Türkiye genelinde 565 öğrenci tam puan aldı. Bu 565 öğrencinin 26'sı Denizli'mizin öğrencileri. İl olarak çok sevinçliyiz ve bu başarının ilelebet devam etmesini yürekten diliyoruz. Bu 26 öğrencimiz, Denizli'deki diğer öğrencilerimize iyi bir ışık tutacaklar, onlara adeta yol gösterecekler.

 

26 öğrencimizin geçmişlerine baktığımızda hepsi çok kitap okuyan öğrenciler. Her biri anne-babalar ve öğretmenlerimiz tarafından takdirle karşılanan öğrenciler. Bu da bize gurur veriyor. Demek ki sevgili öğrenciler, çok kitap okuduğunuz takdirde ve derslerinizi günü gününe yaptığınız takdirde başarılı olamama gibi bir derdimiz yok. Onun için sizler gerçekten çok saygın kişilersiniz. Sizleri çok seviyoruz, yarınların en iyi yöneticileri sizler olacaksınız.

Bu elde ettiğiniz güzel başarılardan dolayı bir kez daha sizleri tebrik ediyorum" dedi.

 

"Denizli'miz eğitimde iyi bir noktadadır. Geldiğimiz noktayı korumak için de daha etkili çalışmalarla Denizli'mizdeki eğitim ile uzaktan yakından ilgili olan herkesin katkılarıyla bu günlere geldik. İnşallah daha da iyi noktalarda devam edeceğiz. Bugün ki başarı da zaten doğru yolda olduğumuzu ve daha ileri noktalara gidebilecek potansiyelimiz olduğunu bize gösteriyor. Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Emeği geçen öğretmenlerimize, okul yöneticilerine, velilerimize, milli eğitim camiasının hepsine teşekkür ediyorum. Eğitim Denizli için önemli bir imkân ve bunu biz sonuna kadar elimizden gelen en iyi şekilde kullanmak için bütün gayreti gösteriyoruz. İyi bir noktadayız ve ciddi bir kamuoyu desteğimiz var. Bunu da karşılıksız bırakmadığınız için sizleri tekrar kutluyorum. İnşallah istediğiniz okullara yerleşirsiniz. Aynı başarıları lise eğitiminizi tamamladıktan sonra üniversite sınavında da göstereceğinize bütün kalbimle inanıyorum " dedi.

 

2019 LGS Türkiye birincileri Denizli Valisi Hasan Karahan tarafından çeyrek altın ve başarı belgesi ile ödüllendirildi.

2019 Liselere Geçiş Sınavına Türkiye geneli 1.025.604 öğrenci katıldı. İlimizden sınava giren 12.360 sekizinci sınıf öğrencisinden 26 öğrenci toplamda 90 soruya doğru cevap vererek 500 tam puan aldı.

 

02-07-201902-07-201902-07-201902-07-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.