DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Little Einsteins Ka 210 Erasmus+ Proje Ortaklarını Ağırladık

Little Einsteins Ka 210 Erasmus+ Proje Ortaklarını Ağırladık

Merkezefendi 23 Nisan Mehmet - Eşe Akman Anaokulunun yürüttüğü "Little Einsteins Ka 210" Erasmus+ Projesi kapsamında Yunanistan, Romanya ve Makedonya'dan gelen proje ortaklarını ilimizde ağırlıyoruz.

Erasmus+ projesinin Türkiye de gerçekleşen üçüncü hareketlilik faaliyeti için ilimizde bulunan Yunanistan, Romanya ve Makedonyalı eğitimciler Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmada; "Avrupa Birliği ülkeleri ile yapılan Erasmus+ projelerine katılan anaokullarımızın sayısında her geçen yıl artış oluyor. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Erasmus+ projelerini destekliyoruz. Okullarımıza proje hazırlaması konusunda verdiğimiz seminerlerin yanı sıra danışmanlıkta yapıyoruz. 60.000 Euro bütçeli projeyi Yunanistan, Türkiye, Romanya ve Makedonya ortak yürütmektedir. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve faaliyet konusu "Child and Robotic Coding" olan proje ile her bir öğrencimizin Einstein olması için yaratıcı etkinlikler ve deneylerle proje yürütülmektedir.

Öğrencilerimizi hayata hazırlarken teknoloji çağı olan günümüzde araştıran, merak eden ve sorgulayan bireyler olarak yetiştiriyoruz. Avrupa Birliği projeleri öğrencilerimizin küçük yaşlarda bu yeteneklerinin gelişiminde büyük katkı sağlamaktadır. Teknoloji ağının dünyanın dört bir yanını sardığı ve mesafelerin öneminin kalmadığı günümüzde ülkemizde yapılan teknoloji hamleleri ile dünyada bu alanla önemli yol kat ettik." dedi.

Ziyarette Yunanistan, Romanya ve Makedonyalı eğitimcilere Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.