DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mavi Düşün- Sıfır Atık Liseliler Arası Bilgi Yarışması Türkiye İkinciliği Aldık

Mavi Düşün- Sıfır Atık Liseliler Arası Bilgi Yarışması Türkiye İkinciliği Aldık

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen Mavi Düşün- Sıfır Atık Liseliler Arası Bilgi Yarışmasında Türkiye ikinciliği elde ettik.

 

Merkezefendi Nevzat Karalp Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Kocabıyık, çevrimiçi olarak gerçekleştirilen bilgi yarışmasında büyük başarı elde etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarıya imza atan Zeynep Kocabıyık'ı makamında kabul etti.

 

Bilgi yarışmasında Türkiye ikinciliği elde eden Zeynep Kocabıyık'a yarışma başarı belgesi ve plaket veren İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Çevre bilinci konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan bu dereceyi elde ettiği için öğrencimizi kutluyorum. Atıkların hem ekonomiye geri kazandırılması hem de çevre duyarlılığının oluşması anlamında önemli bir derece elde etti öğrencimiz. Ülkemizde Sayın Cumhurbaşkanımızın Kıymetli Eşleri Hanımefendinin himayelerinde gerçekleştirilen Sıfır Atık Projesi devam etmektedir. Öğrencimiz Zeynep yarışma birincisi ile aynı sayıda soruya doğru cevap verdi. Çevrimiçi olarak gerçekleşen yarışmada belirleyici kriterlerden biri de süre olduğu için öğrencimiz ikincilik ödülü almaya hak kazandı. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak böyle bir yarışmada değerli öğrencimizin derece almış olmasını içtenlikle kutluyoruz. Bu başarının tüm öğrencilerimize örnek olması temennisiyle kendisine çok teşekkür ediyor ve bu bilincin tüm dünyaya yayılmasını diliyorum. " dedi.

 

14-04-202114-04-202114-04-202114-04-202114-04-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.