DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liselerimizin Ülkemize Tuttuğu Işık Hepimizi Gururlandırdı

Meslek Liselerimizin Ülkemize Tuttuğu Işık Hepimizi Gururlandırdı

Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ilimiz mesleki eğitiminin 2020-2021 eğitim öğretim yılında kat ettiği yol ve önümüzdeki eğitim öğretim döneminde yapılacak çalışmaları değerlendirmek üzere toplantı düzenlendi.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdür Mahmut Gürhan ve Merkezefendi ile Pamukkale ilçelerinde mesleki ve teknik eğitim veren 18 okul müdürü katıldı.

2023 Eğitim Vizyonunun tüm eğitim camiasına yaptığı kılavuzlukla, mesleki ve teknik eğitime atfedilen değerlerin artılması, mesleki ve teknik eğitime erişim imkânlarının genişletilmesi, rehberlik hizmetlerinin daha işlevsel kullanılması ve mesleki eğitimde, eğitim - istihdam - üretim ilişkisinin güçlendirilmesi hedeflerine yönelik atılacak adımların ana temayı oluşturduğu toplantıda, 2021-2022 eğitim öğretim yılında proje tabanlı gerçekleştirilecek faaliyetler hakkında da sunumlar yapıldı.

Mesleki ve teknik eğitim veren okul ve kurumların, salgın döneminde ülkemize ilk ışık tutan eğitim ve üretim ortamları olduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, konuşmasında; "Bir eğitim öğretim yılını daha geride bıraktık. Ardımızda bıraktığımız bu dönem, bir buçuk yıllık bir salgının gölgesinde geçse de meslek liselerimizin ülkemize tuttuğu ışık hepimizi gururlandırdı. İlimizin maske, dezenfektan ve çeşitli temizlik malzemelerinin tedarikinde hiçbir sıkıntı yaşamadığına şahit olduk. Meslek liselerimiz üzerlerine düşeni yaptılar. Sahip oldukları altyapı, harcadıkları emek ve enerjiye ek olarak; özellikle salgın döneminde ortaya koydukları olağanüstü iradeyi de hesaba kattığımızda okullarımızın bacasından çıkan dumanın renginin daima bembeyaz olacağına hiç şüphe yoktur." dedi.

Döner sermayeli okullarımız geçtiğimiz yıl yaklaşık 9 milyonluk ciro yaparak ülkemiz ekonomisine katkı sağlamıştı.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.