DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseli Öğrencilerle Ülkemizin Tarım Alanındaki Gücü Artacak

Meslek Liseli Öğrencilerle Ülkemizin Tarım Alanındaki Gücü Artacak

Tüm dünyayı etkileyen salgın sürecinde meslek liseleri günün ihtiyaçları doğrultusunda yaptıkları üretimlerle mesleki eğitimin önemini tüm ülkeye tekrar hatırlatarak büyük bir ivme kazandı.

Meslek Liselerindeki yükseliş sadece bir alanda değil eğitim verdikleri tüm alanlarda aynı oranda gerçekleşti. Bu anlamda meslek liselerinde ziraat ve gıda alanında eğitim veren tarım alanları, bilinçli tarım uygulamalarıyla ürettikleri ürünlerle ülke ekonomisine büyük katkıda bulunuyorlar.

İlimiz Sarayköy İlçesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarım Alanı Bölümü Serasında yetiştirilen ürünlerde okulun döner sermaye işletmesi kanalı ile satılarak, öğrencilere ve okula büyük katkı sağlıyor.

Sarayköy İlçesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarım Alanı Öğrencileri üretiyorlar, üretirken öğreniyorlar ve ürettiklerini satarak aile ve ülke ekonomilerine katkı sağlıyorlar.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Sarayköy İlçesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarım Alanı Serasını ziyaret ederek, tarım alanı öğrencileri ile bir araya geldi.

Bakanlığımızın uyguladığı radikal politikalar ile mesleki eğitimin her geçen gün daha güçlendiğini belirten Müdür Ekici konuşmasında "Sarayköy ilçemiz coğrafi olarak tarımda elverişli bir ilçemiz olmasından dolayı Sarayköy MTAL bünyesinde Tarım Alanı Bölümü açtık. Sarayköy Belediyemiz bize bu alanın oluşturulmasına önemli destekler verdi. Tarım alanı seramızda öğrencilerimiz bahçe bitkileri yetiştirdiler. Yetiştirilen bahçe bitkilerinin vatandaşlarımıza, park bahçelere ve belediyelere satışı gerçekleştirilerek ciddi gelirler elde ediliyor.

Denizli'mizde meslek liselerinin 13 milyon TL olan döner sermaye geliri, 2022 yılında 2,5 kat artarak 32 milyon TL'ye ulaşmıştır. Buradan emeği geçen tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim.

Ziyaret ettiğimiz Sarayköy İlçesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarım Alanı Serasında öğrencilerimiz para kazanmanın yanı sıra aldıkları eğitimlerle becerilerini artırarak tarım mesleğinde nitelikli eleman olarak yetişiyorlar. Öğrencilerimiz ülkemizin tarımda modernleşmesinde büyük rol oynayacaklardır. Uygulama serası olarak kurduğumuz seramız ilerleyen zamanlarda üretim ve istihdam serası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor" dedi.


29-12-202229-12-202229-12-202229-12-202229-12-202229-12-202229-12-202229-12-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.